Recepty

Ako urobiť jahodové tvarohové knedlíky?

ako urobiť tvarohové jahodové knedlíkyRecept a pracovný postup ako urobiť jahodové tvarohové knedlíky. Jahodové tvarohové knedle sú pre niekoho prevzácnou pochúťkou, zatiaľ čo v iných rodinách sa v prípade jahodových knedlí ozýva: „Už zase?“. Pre tých, ktorí nemajú s prípravou jahodových knedlí skúsenosť, prinášame recept a návod, ako urobiť tvarohové jahodové knedle, aby sa podarili a jahody neprišli nazmar.

Čo je potrebné na jahodové tvarohové knedlíky:

  • Suroviny na cesto podľa návodu
  • Jahody čerstvé alebo mrazené
  • Cukor, maslo, tvaroh na posypanie

Postup prípravy jahodových knedlí krok po kroku

Na tvarohové jahodové knedlíky sa hodia jahody čerstvé a zmrazené. Jahodový kompót nie je moc vhodný.

Ak si môžeme vybrať, potom na tvarohové jahodové knedle vystriedime väčšie jahody. Aj tak nie sú tvarohové jahodové knedle moc veľké, takže na jednu porciu počítame asi šesť kusov pre školákov a ženy a desať až pätnásť kusov pre veľkých jedákov.

Príprava cesta

Na tvarohové jahodové knedle zvyčajne robíme cesto z celého balenia tvarohu (250 gramov). Tvaroh vyklopíme do misy, pridáme jedno celé vajce, 70 gramov rastlinného tuku a štipku soli.

Postupne prisypávame toľko hrubej alebo polohrubej múky, aby vzniklo tvárne, ale nie tvrdé cesto (spotreba múky bude maximálne pol kilogramu).

Tvarovanie knedlí

Z cesta vytvarujeme valčeky asi štyri centimetre v priemere a rukách ho sploštíme, takže vzniknú akési pásy cesta. Na pás pokladáme jahody (asi v dvojcentimetrových rozostupoch).

Potom cesto medzi nimi rozrežeme, takže budeme mať približne rovnaké kúsky materiálu na každý knedlík. Rukou cesto obalíme okolo jahody. Starostlivo stlačíme spoje. Knedle v dlani zaguľatíme.

Knedle dáme variť

recept na výborné jahodové tvarohové knedle

Varíme v širokom hrnci s dostatočným množstvom vody, do ktorej sme pridali lyžičku soli.

Tvarohové jahodové knedlíky z čerstvých jahôd varíme sedem minút.

Keď použijeme mrazené jahody, po siedmich minútach varu jeden knedlík vytiahneme, rozkrojíme a presvedčíme sa, či sú knedle prevarené až do stredu. Zvyčajne potrebujú ešte pár minút pridať (mrazené jahody spomaľujú var).

Servírovanie

Jahodové tvarohové  knedlíky výborne chutia s posýpkou zo strúhaného tvrdého tvarohu a práškového cukru, poliate maslom.

Jahodové tvarohové knedle majú tú výhodu, že ich môžeme pripraviť do zásoby viac, uchovať ich na pomúčenej tácke v chladničke a zavárať postupne podľa toho, ako sa rodina schádza k jedlu. Tak budú mať aj neskoré prichádzajúci za desať minút čerstvé knedle.

Tip

Jahodové tvarohové knedle môžeme v surovom stave aj zamraziť. Do mrazničky ich dáme voľne na tácke. Keď zamrznú, dáme ich do vrecka alebo dáme do krabičky.

Vyskúšajte aj tieto recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button