Recepty

Ako pripraviť avokádovo-orieškovú nutellu bez cukru?

recept na avokádovo-orieškovú nutelluNapadol vás niekedy recept na avokádovo-orieškovú nutellu? Kupovaná nutella je bohužiaľ plná nezdravých ingrediencii, je zložená z veľkého množstva palmového oleja a bieleho cukru. Pokiaľ si nutellu radi sem tam doprajete namazanú na čerstvé pečivo alebo len tak, máme pre vás recept na omnoho zdravšiu a diétnejšiu avokádovo-orieškovú nutellu bez cukru. Postup je veľmi jednoduchý a výsledná chuť je naozaj skvelá.

Čo je potrebné na avokádovo-orieškovú nutellu bez cukru:

  • avokádovo-orieškovú nutellu1 zrelé avokádo
  • 1 zrelý banán
  • 2 lyžice kokosového oleja
  • 3 lyžice kakaa (najlepšie nepraženého, ale môže byť aj obyčajné)
  • 2 lyžice medu
  • 100g lieskových orieškov

Postup prípravy avokádovo-orieškovej nutelly bez cukru krok po kroku

Zdravá nutella obsahuje avokádo, ktoré je zdrojom kvalitných tukov, vitamínov skupiny B, vitamínov C, E a K, medi, železa, draslíka, horčíka a mnohých ďalších cenných látok.

Je taktiež bohaté na bielkoviny a obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny. Vďaka avokádu Vám táto nutella nezvýši cholesterol, naopak ho zníži.

Nepražené kakao zoženiete v predajniach so zdravou výživou alebo na internete. Vzhľadom k tomu, že sa pri výrobe tepelne neupravuje, zachová si tak viac živín ako obyčajné pražené kakao. Je taktiež plné energie a skutočne aj kakaovo chutí.

Najprv si na panvici nasucho opražíte lieskové oriešky. Následne ich nasypete do mixéra a rozmixujete ich na čo najjemnejšiu pastu. Môže to chvíľu trvať, je taktiež nutné hmotu v mixéri občas premiešať.

Oriešky pridáte na kúsky pokrájané avokádo a zrelý banán a všetko opäť premixujete.

Nakoniec vmixujete kokosový olej, kakao a med. Nutella by mala mať hladkú konzistenciu.

Pár tipov o avokádovo-orieškovej nutelle

Avokádovo-orieškovú nutellu môžete jesť samotnú, môžete ju namazať na pečivo, palacinky alebo lievance, dá sa použiť aj na múčniky, cukrovinky a pod.

Ak neskonzumujete nutellu pri posedení, môžete si ju odložiť do chladničky, kde Vám vydrží až týždeň. Namiesto medu môžete použiť stéviu, brezový cukor alebo rastlinný sirup.

Ďalšie výborné recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button