Úvod / Recepty / Ako urobiť výbornú omáčku na cestoviny?

Ako urobiť výbornú omáčku na cestoviny?

Ako urobiť výbornú omáčku na cestoviny

Nivová omáčka na cestoviny – smotanová omáčka s Nivou. Pripravme si dnes spoločne vynikajúcu omáčku na cestoviny s Nivou, ktorá povýši cestovinový obed alebo večeru na oveľa vyššiu úroveň, pre svoju výraznú a nezameniteľnú chuť nivy. Základom tejto nivovej omáčky, respektíve syrovej omáčky, je smotana. Čerstvá bazalka alebo tymián dodajú omáčke k cestovinám šmrnc.

Na výbornú omáčku na cestoviny potrebujete:


Postup prípravy krok po kroku

Pripravíme si cestoviny, ktoré sa nám osvedčili a máme istotu, že sa ľahko nerozvaria. Vodu pokvapkáme olejom, aby sa nám pri varení cestoviny nezlepili, a osolíme. Po uvarení cestoviny scedíme.

Omáčka z NivyMedzitým, ako sa cestoviny uvaria, pripravíme omáčku z nivy. Nastrúhame na jemnom strúhadle syr Eidam, Nivu a ak chceme mať omáčky viac, pridáme ešte syr podľa svojej chuti (buď mäkký – rozpustný alebo tvrdý syr, ktorý nastrúhame).

Cibuľku opražíme na olivovom oleji dozlatista, zalejeme smotanou, ktorú hrejeme k bodu varu. Pridáme nastrúhané syry, ešte krátko povaríme a odstavíme. Ochutíme čerstvou bazalkou, prípadne tymiánom. Dosolenie nie je nutné, syr niva je slaný dosť, samozrejme je to individuálna záležitosť.

Uvarené cestoviny polejeme hotovou nivovou omáčkou a podávame teplé.

Dobrú chuť!

Prečítajte si aj tieto články:


Ako urobiť výbornú omáčku na cestoviny?
5 (99.31%) 29 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

zemiakové placky s bylinkovou čapičkou

Ako urobiť zemiakové placky s bylinkovou čapičkou?

Premýšľate nad tým, že si pripravíte doma zemiakové placky s bylinkovou čapičkou? Ak máte viacčlennú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *