Ako pripraviť malé fašiangové šišky zo zvyškov cesta?

ako pripraviť fašiangové šiškyNeviete čo sú to fašiangové šišky? Určite sa vám už niekedy stalo, že vám pri smažení šišiek alebo ďalších dobrôt zostalo väčšie množstvo cesta, ktoré sa už pre pôvodný účel nedalo použiť kvôli vyššiemu obsahu múky, ktorú ste do neho zapracovali.


Čo je potrebné na fašiangové šišky:

  • príprava fašiangových šišiekzvyšky kysnutého cesta
  • trochu mlieka
  • olej na vyprážanie

Postup prípravy krok po kroku

Zvyšky cesta zhrňte do väčšej misy, predtým ju však čo najlepšie odprášte od múky. Prilejte trocha vlažného mlieka a zapracujte ho dovnútra. Pri spracovaní hmoty si dajte záležať. Podľa potreby môžete cesto ešte trochu dochutiť rumom alebo vanilkovým cukrom.

fašiangové šiškyZ vypracovaného cesta vyvaľkajte guľôčky o veľkosti pingpong-ovej loptičky. Ak vám guľôčky pri tvarovaní príliš praskajú, znamená to, že je cesto ešte príliš suché a bude potrebovať trochu mlieka navyše. Hotové guľôčky smažte zvoľna na rozpálenom oleji. Ak budete používať príliš silný plameň, vaše malé fašiangové guľôčky sa môžu na povrchu pripáliť a vo vnútri ostanú surové.

Pár tipov na záver

Horúce guľôčky môžete obaliť vo vanilkovom cukre. Fašiangové šišky ich s veľkým kopcom šľahačky. Výborne chutia aj s čerstvým alebo mrazeným ovocím alebo s ovocnou omáčkou. Sú naozaj rýchle a chutné. Dobrú chuť!

Vyskúšajte aj tieto recepty:


Mohlo by vás zaujímať

Recepty na rýchle drinky z vodky

4 drinky z vodky, ktorých príprava nezaberie viac ako 10 minút

Chystáte sa organizovať domácu párty a chcete sa blysnúť v dobrom svetle? Príprava týchto 4 …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.