Recepty

Ako pripraviť tekvicovú marmeládu?

tekvicová marmeláda Recept na tekvicovú marmeládu. Niet iste pochýb, že tekvica je v posledných rokoch veľmi módnou potravinou. Zdá sa, že jej použitie je takmer univerzálne. Tekvica sa môže uplatniť v slaných pokrmoch, ale tiež pri príprave sladkých jedál a múčnikov. Nie je preto prekvapujúce, že tekvicu môžeme využiť aj pri letnom a jesennom zaváraní. Vzhľadom k tomu, že sa jej dužina pomerne ľahko rozvarí, môžeme z nej pripraviť aj výbornú marmeládu. Pomocou ďalších pridaných surovín možno vykúzliť zakaždým inú výslednú chuť. Poďte teda spolu so mnou vyskúšať tekvicovú marmeládu.

Čo budete potrebovať na tekvicovú marmeládu:

  • 1 kg očistenej tekvice (ideálne tekvica Hokkaido)
  • 500 g cukru
  • 4 citróny + 1 citrón ideálne v biokvalite, z ktorého použijete iba kôru

Postup prípravy tekvicovej marmelády krok za krokom

Príprava tekvice

Ak máte tekvicu Hokkaido, stačí ju len umyť a už ju môžete začať spracovávať. Jej šupka ľahko pri varení zmäkne a navyše obsahuje dosť zdraviu prospešných látok, ktorých by ste sa jej olúpaním zbytočne zbavovali. Vďaka nej bude mať marmeláda výraznú oranžovú farbu.

tekvic hokkaido

Než budete vytláčať šťavu z citrónov, povaľkajte ich po rovnom povrchu a postláčajte, aby sa tekutina lepšie uvoľnila. Oba citróny teda odšťavte. Šťavu odložte nabok.

Zvyšný citrón dôkladne očistite pod teplou vodou, ak ho nemáte v biokvalite. Opatrne ho zbavte kôry a nasekajte ju na naozaj drobné prúžky, aby boli v marmeláde vidieť, ale aby príliš „nepadali“ na jazyk.

Tekvicu zbavte semienok a nepotrebných vlákien. Nakrájajte ju na drobné kocky a vhoďte do väčšieho hrnca. Zalejte vodou tak, aby bola tekvica celá ponorená. Vodu s tekvicou priveďte k varu.

Príprava citrónov na tekvicovú marmeládu

Spracovanie uvarenej tekvice

Tekvicu povarte približne 20 minút, aby úplne zmäkla. Potom ju stiahnite z ohňa.

Ponorným mixérom rozmixujte uvarenú tekvicu dohladka. Prilejte šťavu z citrónov a pridajte pripravené prúžky kôry. Odvážte si cukor a prisypte ho k varenej tekvici. Všetko dôkladne premiešajte.

Príprava marmelády

recept na tekvicovú marmeláduTekvicovú zmes vráťte na plameň a znovu priveďte k varu. Marmeládu zvárajte ďalších 20 minút.

Správnu konzistenciu poznáte podľa toho, že trochu kvapnete na tanierik a necháte chvíľu stuhnúť.

Pokiaľ po chvíli stečie z tanierika, musíte variť ešte chvíľu.

Tekvicovú marmeládu máte hotovú

Marmeládou plňte poháre, ktoré ste si predtým vysterilizovali. Ak chcete marmeládu skladovať dlhšiu dobu, ešte ju sterilizujte približne 15 minút pri 85 ° C.

Vyskúšajte aj tieto recepty na marmeládu:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button