Recepty

Ako urobiť orechovú plnku?

orechová plnkaNiekoľko osvedčených receptov na orechovú plnku. Orechovú plnkumôžete používať za studena k dohotoveniu už upečených korpusov. Prípadne môžete orechovú náplň použiť do múčnikov, ktoré ešte len budete piecť. Pretože je mnoho spôsobov, ako urobiť orechovú plnku, vybrali sme tie skutočne najlepšie. Poďte si ich teda s nami vyskúšať pripraviť tieto recepty a sami uvidíte, že sa podaria.

Čo budete potrebovať na orechovú plnku:

  • suroviny a prísady podľa receptov
  • kuchynské vybavenie

Orechy a oriešky

Keď sa v slovenskej kuchárskej teórii (teda aj v receptoch) povie „orechový“, je tým mienený produkt z vlašských orechov. Ak je uvedené „orieškový“, sú tým mienené lieskové oriešky.

Ak sú základom oriešky búrske (podzemnica olejná), je výrobok arašidový. Pri použití orechov a orieškov cudzozemských sa v recepte vždy uvádza druh orechov (pekanový orech, kokosový orech, píniové či kešu oriešky).

Ktoré orechy sú lepšie na orechovú plnku?

orechyVlašské orechy a lieskové oriešky síce majú rozdielnu chuť, ale môžete ich bez problémov zameniť a alebo zmiešať.

Orechová náplň z lieskových miesto vlašských orechov bude síce chutiť jemnejšie – po lieskovcoch, ale technológia spracovania zostáva rovnaká.

Orechová náplň do lineckých košíčkov I.

Z dvoch lyžíc vody a 100 gramov cukru a jedného vanilkového cukru prevarte sirup.

Do vrelého sirupu nasypte 100 gramov mletých orechov, dve lyžice čerstvej strúhanky alebo piškótových omrviniek, na špičku noža mletej škorice. Dobre premiešajte.

Orechová náplň do lineckých košíčkov II.

recepty na orechovú plnkuTri lyžice cukru pokropte vodou, rozohrejte ho a prevarte.

Pridajte 100 gramov mletých orechov, 100 gramov sladkých odrobiniek (piškóty, keksy), lyžicu rumu a vrchovatú čajovú lyžičku masla.

Spracujte do kompaktnej hmoty.

Keby sa rozsypala, pridajte máličko sladkej smotany alebo mlieka.

Náplň do orechového závinu alebo koláčov I.

Nastrúhajte alebo nameľte 100 gramov vlašských orechov. Pridajte 20 gramov piškótových omrviniek, 80 gramov cukru a buď trochu smotany (alebo mlieka), a alebo 20 gramov medu.

Dochuťte lyžicou citrónovej šťavy a lyžičkou vanilínového cukru. Vmiešajte jeden žĺtok. Zo zvyšného bielku ušľahajte pevný sneh a opatrne ho vmiešajte k orechovej hmoty.

Náplň do orechového závinu alebo koláčov II.

V 150 mililitroch mlieka zvarte 200 gramov cukru. Do vriaceho sa mlieka prisypte 200 gramov mletých vlašských orechov a 50 gramov hrozienok.

Zamiešajte, odstavte z platne a ešte chvíľu miešajte. Na kysnuté cesto orechovú plnku natierajte vlažnú, nikdy nie priamo horúcu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button