Recepty

Ako urobiť jahodovú marmeládu (dia)?

Ako urobiť jahodovú marmeláduMáme tu recept na jahodovú marmeládu pre diabetikov. Ľuďom s diabetom, najmä deťom, je niekedy ľúto, keď si ostatní stolujúci dávajú do nosa marmeládu, a oni nemôžu. Rodiny diabetikov recepty na prípravu dia- jedál poznajú. Ale napríklad by sme chceli potešiť niekoho vo tvojom okolí týmto receptom a môžeš mu pripraviť dia jahodovú marmeládu ty osobne. Ako na to? Ponúkame veľmi jednoduchý návod, ako urobiť jahodovú marmeládu pre diabetikov.

Čo je na jahodovú dia marmeládu potrebné:

  • jahody
  • Diažel
  • zaváraninové poháre

Zaváranie bez cukru jahôd bez cukru

marmeláduJahodová marmeláda pripravovaná klasickým spôsobom musí obsahovať cukor a želírovaciu látku, inak by nebola pevná.

Bez želírovacieho prípravku by sme vyrobili len sladkú a ovocnú rozvarenú hmotu.

Lenže želírovací prípravok neželíruje bez cukru.

Použiť klasický pektogel a dia sladidlo – tak to nefunguje.

Prípravok vytvorený pre cukrovkárov

Na prípravu diabetických marmelád sa používa prípravok s obchodným názvom Diažel. Je to zmes želírovacích látok a sladidla, takže sa už nič iné nepridáva.

Bohužiaľ nie je lacný – a čo v prípade cukrovky je lacné? Ale keď dáme marmeládu do menších pohárikov, nejakú dobu nám hádam vydržia.

Postup prípravy jahodovej dia marmelády krok po kroku

Jahody očistíme a povaríme

uvaríme jahodovú marmeládu pre diabetikovJahody umyjeme, zbavíme zeleného okvetia, poškodené plody vyhodíme. Rozkrájame ich na väčšie kúsky. Odvážime jeden kilogram, trochu roztlačíme a dáme do hrnca.

So surovým ovocím zmiešame 0,6 kilogramu Diaželu.

Za stálej kontroly a miešania uvedieme do varu. Povaríme tri minúty. Prečítajte si aj článok ako zavárať jahody.

Nakoniec sterilizujeme (pre istotu)

Jahodovú marmeládu nalejeme do pohárov. Aby sme mali istotu, že sa nepokazí, budeme jahodovú marmeládu dvadsať minút sterilizovať pri 80 stupňoch Celzia.

Tak už len prajem dobrú chuť.

Vysúšajte aj tieto recepty na marmeládu:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button