Recepty

Ako pripraviť pečenú tekvicu s nivou a semienkami?

recept na pečenú tekvicu s nivou a semienkamiAk dáte tekvici vo svojom jedálničku šancu, dokáže sa stať takmer návykovou. Nasledujúci recept je neuveriteľne jednoduchý a veľmi rýchly, dokážete ho pripraviť iba s niekoľkými ingredienciami. Pečená tekvica je navyše neuveriteľne dobrá. Sladkastá chuť tekvice sa skvele kombinuje s výraznou chuťou nivy. O skvelý výsledok sa postará rúra. Presnú hmotnosť ingrediencií v recepte zámerne neuvádzame, pre nás je totiž toto jedlo návykové a môžete si ho pripraviť z akéhokoľvek množstva. Podávať ho môžete buď ako ľahkú večeru, či chuťovku. Tak si poďme spoločne pripraviť pečenú tekvicu s nivou a semienkami.

Čo budeme potrebovať na pečenú tekvicu s nivou a semienkami:

  • 1 malú tekvicu hokaido
  • hrsť slnečnicových alebo tekvicových semienok
  • 100 g nivy
  • cca 1 lyžicu slnečnicového oleja
  • pažítku alebo iné bylinky na podávanie

náročnosť receptu: veľmi ľahké

čas potrebný na prípravu receptu: 10 až 30 minút

Prečo by ste mali jesť tekvicu hokaido?

hokaido tekvicaObdobie jesene je typické pre používanie tekvíc, tak ako ozdoba našich domácností, ale aj ako súčasť jedálneho lístka. Veľmi známa hokaido tekvica má pre náš organizmus veľký prínos.

Jej konzumácia zabezpečí pre vaše telo veľký prísun vitamínov A,B, C, E, a K, taktiež betakarotén, železo a mnoho iných prospešných látok.

Vyhýbať by ste sa jej nemali ani pri diétach. Hokaido tekvica je známa svojou nízkou kalorickou hodnotou.

Postup prípravy pečenej tekvice s nivou a semienkami krok po kroku

Ako je známe, tekvicu hokaido netreba lúpať. Ale ak máte práve po ruke iný druh tekvice, tak to nevadí, ale majte na pamäti, že iné druhy tekvíc treba očistiť od šupky.

Následne tekvicu rozrežte asi na štvrtiny a z nich potom krájajte menšie kusy, najlepšie mesiačiky alebo kocky do piatich centimetrov. Tie potom rozložte na plech, ktorý ste si vyložili papierom na pečenie, pokvapkajte slnečnicovým olejom a trochu posypte soľou a korením.

Plech vložte do rúry rozohriatej na 200 ° C. Tekvicu pečte asi 15 až 20 minút samotnú. Medzitým si prichystajte nivu. Zlejte ju z nálevu, ak je to treba, a nakrájajte na kocky asi také veľké ako ste vytvorili kocky z tekvice.

Dokončenie receptu na pečenú tekvicu s nivou a semienkami

syr nivaAkonáhle je tekvica skoro hotová, vyberte plech z rúry, a pridajte nivové kocky.

Následne všetko zasypte slnečnicovými semienkami a vráťte späť do rúry.

Zapekajte ešte asi 10 minút. Pokrm je hotový, keď je tekvica úplne mäkká a syr sa trochu rozpustí.

Plech vyberieme z rúry a pečenú tekvicu rozdeľte na taniere, posypte pažítkou alebo inými obľúbenými bylinkami a ihneď podávajte, aby pokrm príliš nevychladol a niva nemala „gumovú“ konzistenciu. Pečenú tekvicu môžete podávať aj ako prílohu k mäsu. Prajeme dobrú chuť.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button