Recepty

Ako pripraviť zapečené tortilly s tuniakom?

ako pripraviť zapečené tortillyPokiaľ zvyknete vyrážať na pešie výlety, je nutné sa vybaviť desiatou, ktorá nielen dodá energiu, ale taktiež skvelo chutí a je zdravá, preto by ste určite mali vyskúšať tento recept na zapečené tortilly s tuniakom! Toasty sú síce fajn, avšak rýchlo sa z nich dokážete prejesť. Skúste si preto podľa nasledujúceho receptu pripraviť skvelé tuniakové tortilly. Spĺňajú totiž skoro všetky požiadavky, ktoré výletníci na desiatu majú. Tortilly sa dajú naplniť rôznymi kombináciami ingrediencii, tým pádom ich môžete pripravovať znovu a znovu a pritom zakaždým budú chutiť inak. Pripravte si na svoje prechádzky tortilly plnené tuniakom, chutnou zeleninou a syrom.

Čo je potrebné na zapečené tortilly s tuniakom:

  • ako na zapečené tortilly1 balenie veľkých tortill
  • 1 konzervu tuniaka
  • 1 jarnú cibuľku
  • Hrsť listového špenátu
  • Hrsť červených olív
  • 4 sušené rajčiny
  • 2 lyžice sterilizovanej kukurice
  • 100g eidamu

Postup prípravy zapečených tortíl s tuniakom krok po kroku

V prvom kroku si prichystajte všetky suroviny na kuchynskú linku tak, aby ste ich mali hneď poruke a mohli si rýchlo naplniť tortilly. Konzervu tuniaka otvorte a zlejte. Jarnú cibuľku operte a nasekajte na kolieska.

zapečené tortillyListový špenát umyte a krátko sparte vriacou vodou. Čierne olivy nechajte odkvapkať a následne ich nakrájajte na prúžky alebo na akékoľvek malé kúsky.

Sušené rajčiny osušte papierovou utierkou a pokrájajte ich na drobné kúsky. Kukuricu zlejte a vysypte ju na malú mištičku. Eidam nastrúhajte na hrubom strúhadle.

Zohrejte toastovač. Jednotlivé tortilly obložte ingredienciami, môžete ich rôzne kombinovať. Skvelý je napríklad tuniak s olivami a kukuricou alebo špenát so sušenými rajčinami a jarnou cibuľkou. Eidam je potom základom oboch uvedených náplní.

Naplneným tortillam prehnite postupne všetky okraje doprostred, tým vytvoríte akýsi balíček v tvare štvorca.

Ako zabaliť tortilly s tuniakom?

Tortillové balíčky postupne vkladajte do toastovača nechajte ich do chrumkava zapiecť. Nakoniec zapečené tortilly zabaľte do alobalu alebo ich naskladajte do uzatvárateľnej misky a vezmite ich so sebou na výlet. Podávať ich však môžete aj keď budú ešte teplé.

Pokiaľ by ste zapečené tortilly chceli zabaliť do potravinovej fólie, skonzumujte ich čo najrýchlejšie, v plaste vám totiž tieto tortilly zmäknú a budú trochu „gumové“.

Prečítajte si aj tieto recepty ako urobiť zapečené:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button