Prečo

Prečo si na jedálenský stôl dopriať filety z bieleho tuniaka?

prečo si dopriať filety z bieleho tuniakaPrakticky od akéhokoľvek odborníka na zdravú výživu môžete počuť, že medzi potraviny, ktoré by nemali chýbať v našom jedálničku, patria ryby. Napriek tomu sme ako Slováci v tomto smere výrazne pozadu za väčšinou európskych štátov. A keď už si nejakú tú rybu doprajeme, zvyčajne sa jedná buď o klasickú sladkovodnú, alebo volíme lacnejšie a nie príliš chutné morské varianty. Už ste ale mali filety z tuniaka? Ak sú kvalitne pripravené, sú doslova lahôdkou, ktorá ozdobí váš jedálenský stôl. Prečo si na jedálenský stôl dopriať aj filety z bieleho tuniaka?

Filety z bieleho tuniaka – originálny postup výroby

Je potrebné si ujasniť, ako má taký tuniak vyzerať. Ako príklad vezmeme produkt, ktorý by mal byť vyrábaný nejakým tradičným výrobcom. U nás by malo byť možné takéto produkty zakúpiť takmer vo všetkých obchodoch.

Biely tuniak je vyrábaný z tých najlepších kúskov rýb, ktoré sa lovia v Kantabrijskom mori v Španielsku.

Tuniak sa ihneď po ulovení uvarí vo vode so soľou a následne sa ochladí. Potom filety ručne ošúpeme a naskladajú sa do pripravených pohárov. Vo finálnej fáze sa obsah zaleje najkvalitnejším olivovým olejom a všetko sa tepelne sterilizuje.

Dokonale jemné a chutné mäso bez lepku

filety v konzerve z bieleho tuniakaTáto tradičná receptúra,  ktorou sa biely tuniak vyrába, zaručuje, že mäso je pevné a pritom jemné, s dokonale šťavnatú chuťou. Plátky sú čisto biele, bez akýchkoľvek tmavých častí. Jedná o to najlepšie mäso z ryby.

Filety z bieleho tuniaka určite vyskúšajte. Sú zdravé, mimoriadne chutné a navyše si ich môžu dopriať aj tí z vás, ktorí trpia celiakiou. Produkt totiž neobsahuje žiadny lepok.

Výrobca by mal patriť k tradičným firmám, ktoré sa špecializujú na lov a spracovanie morských rýb a jeho zamestnanci chytajú tuniaky na udicu.

Vďaka originálnemu spracovaniu, ktoré bolo opísané vyššie, má filetovaný biely tuniak mimoriadnu popularitu po celej Európe.

Tuniak je nielen chutný, ale aj zdravý

Na záver snáď len dodám, že tuniak je naozaj zdravým pokrmom. Obsahuje totiž vysoké množstvo esenciálnych mastných kyselín, minerálov, Omega 3 mastných kyselín a bielkovín. Teda látky, ktoré náš organizmus potrebuje k svojej vitalite a zdraviu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button