Recepty

Ako pripraviť reďkvičkové placky?

Poznáte recept na reďkvičkové placky? Reďkvičky sú jedným z prvých jarných zeleninových druhov. Objavujú sa v priebehu mája (tie zo skleníka však skôr). Z výživového hľadiska sa za najzdravšie považujú tie, ktoré sú ešte surové ale ak ich je nadbytok, určite sa vám hodí recept na ich netradičné kuchynské spracovanie. Pokiaľ máte radi nové chute, prečítajte si tento zaujímavý recept na reďkvičkové placky.

Čo je potrebné na reďkvičkové placky:

  • reďkvičkové placky200g reďkvičiek
  • 200g strúhaného syra
  • 1 vajce
  • 2 lyžice hladkej múky
  • Oregano
  • Soľ
  • Tuk na smaženie – sadlo

Postup prípravy reďkvičkových placiek krok po kroku

Reďkvičky umyte, odstráňte zelenú vňať a postrúhajte ich. Dajte si záležať na tom, aby boli vaše reďkovky očistené a bez akejkoľvek vňate.

Prípadnú vodu, ktorú vaše reďkvičky pustia, nevylievajte. Určite sa vám môže ešte hodiť do budúcna.

ako na reďkvičkové plackyK reďkvičkám pridajte na rovnakom strúhadle postrúhaný syr. Syr musí byť chuťovo nevýrazný, bez problémov môžete použiť aj 30 percentný Eidam (v podstate na type syra nezáleží, ide hlavne o to, aby neprebil chuť samotných placiek z reďkvičiek).

Pridajte múku, celé vajce, oregano a všetko spolu premiešajte. Do zmiesi môžete pridať cesnak pre výraznejšiu chuť ale nie je to nutné. Niekto nemá veľmi v láske typickú chuť cesnaku.  

Do panvice s rozpáleným tukom na smaženie položte lyžicou – utvorené placky a z oboch strán ich usmažte tak, ako keby ste robili zemiakové placky.

Na obrátenie placiek použite širokú obracačku, placky budú totiž veľmi mäkké. Po vychladnutí vám váš syr stuhne.

Servírovanie placiek s reďkvičkami

Reďkvičkové placky podávajte so zeleninovou oblohou buď teplé alebo pokojne aj studené, je to na vás. Prajeme vám dobrú chuť!

Vyskúšajte aj recepty na placky:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button