Recepty

Ako pripraviť kuracie placky s bylinkovou omáčkou?

kuracie plackyDnes vám ponúkame recept na kuracie placky na nezvyčajný spôsob. Kuracie placky sú jednoduchý ale hlavne lahodný spôsob, ako môžete vaše obľúbené kuracie mäso využiť. Klasické pečené kuracie mäso vyskytuje na tanieroch asi najčastejšie, avšak to taktiež znamená, že sa z tohto pečeného mäsa môžete aj prejesť. Preto si môžete pre zmenu podľa tohto receptu pripraviť placky z kuracieho mäsa s bylinkovou omáčkou, ktoré osviežia vaše ošumelé chuťové bunky. Na placky z kuracieho mäsa sa najlepšie hodia kuracie prsia.

Čo je potrebné na kuracie placky s bylinkovou omáčkou:

  • ako pripraviť kuracie placky2 kuracie prsia
  • 2 vajcia
  • Pol lyžice plnotučnej horčice
  • Soľ podľa chuti
  • Mleté korenie
  • 1 lyžicu jemného zemiakového škrobu (alebo hladkú múku)

Postup prípravy kuracích placiek krok po kroku

Prichystané kuracie prsia najprv poriadne umyte a  nakrájajte na doske na drobné rezance. Pokiaľ máte primerane naostrený nôž, tak to pôjde veľmi jednoducho.

ako na kuracie plackyPripravíte si všetky ingrediencie – celé vajcia, worcester, plnotučnú horčicu, trochu soli, korenie (podľa chuti) a jednu lyžicu škrobu.

Pokiaľ nepoužívate solamyl, môžete ho nahradiť hladkou múkou.

Všetky suroviny sa jednoducho zmiešajú dohromady. Vajcia sa nemusia šľahať (nie je nutné, aby bolo cesto nadýchané, pri jeho položení a pri pečení by sa vám mohlo rozpadnúť).

Cesto budete smažiť na rozpálenom tuku alebo na oleji. Zmes naberte lyžicou, položte ju na panvicu a začnite ju roztierať na placky tak, aby neboli príliš vysoké a pekne sa vám celé prepiekli.

Nemusíte sa snažiť o čo najtenšie placky, pri ich obrátení na panvici by sa vám tak mohli polámať. Kuracie placky smažte do zlatistej farby po oboch stranách po dobu 5 až 7 minút.

Ako pripraviť bylinkovú omáčku

Pripravíte si bylinkovú omáčku, ktorú si môžete spraviť veľmi ľahko a pohotovo.

Kysnutú smotanu ochuťte soľou, korením a hŕstkou nasekaných byliniek a omáčka je na svete! Prajeme vám dobrú chuť.

Vyskúšajte si pripraviť aj tieto recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button