Recepty

Ako naložiť reďkvičky do sladkokyslého nálevu?

naložiť reďkvičkyPremýšľate čo robiť s nadbytkom reďkvičiek, ktoré vaša rodina skrátka odmieta konzumovať? Skúste naložiť reďkvičky do sladkokyslého nálevu! Za nejaký čas vám určite prídu vhod, či už ako príloha k pečenému alebo ku grilovanému mäsu, ako ozdoba jedno hubiek alebo len tak pre chuť. Takto pripravené reďkvičky sú netradičnou a pomerne málo známou zeleninovou špecialitou, ktorú ochutná rád každý. Poďme sa teda spoločne pozrieť na to, ako spotrebovať prebytočné reďkvičky ich nakladaním a zavarením.

Čo je potrebné, keď chcete naložiť reďkvičky do sladkokyslého nálevu:

  • naložiť reďkvičky domaReďkvičky
  • 1l vody
  • 0,25l 8% octu
  • 20g soli
  • 80g cukru
  • Horčičné semienko
  • Nové korenie
  • Celé korenie

Postup prípravy reďkvičiek v sladkokyslom náleve krok po kroku

ako naložiť reďkvičkyNa nakladanie vyberajte reďkvičky s pevnými buľvami a nezvädnuté. Neodporúčajú sa používať urýchlené skleníkové reďkvičky z obchodu.

Najlepší výsledok dosiahnete z reďkvičiek takých, ktoré boli vypestované vonku na záhrade. Koniec koncov, tá najlepšia zelenina pochádza vždy z vašej vlastnej záhradky.

Z reďkvičiek odkrojte vňať a korienky. Dôkladne ich umyte. Niektoré recepty odporúčajú reďkvičky aj olúpať. Neolúpané reďkvičky zmenia po sterilizácii farbu, resp. vyblednú.

Ak do nálevu pridáte kúsok červenej repy, vzhľad vylepšíte a na chuť to mať vplyv nebude. Reďkvičky predvarte vo vode tak, aby boli už polomäkké.

Vodu, v ktorej sa reďkvičky varili, nevylievajte, použijete ju na zálievku. Teraz môžete naložiť reďkvičky do sklenených pohárov.

Ako reďkvičky zavariť

Do každého litra vody (v ktorom sa reďkvičky varili) pridajte ocot, soľ a cukor. Priveďte nálev do varu a s takýmto horúcim nálevom vaše reďkvičky zalejte.

Do každého pohára pridajte trochu horčičného semienka, niekoľko zrniek korenia a nové korenie. Reďkvičky sterilizuje cca 20 minút pri teplote 80°C.

Vyskúšajte aj tieto výborné recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button