Úvod / Recepty / Ako urobiť zemiakové lievance s tvarohovým syrom?

Ako urobiť zemiakové lievance s tvarohovým syrom?

zemiakové lievanceKeď sa povie zemiakové lievance, predstavíme si ich s vanilkovým cukrom a so škoricou, alebo pomazané výbornou marmeládou s kopčekom šľahačky alebo kyslej smotany navrchu. Lievance majú kontrastnú chuť, nie sú sladké, ale slané. Keď sa prizdobia ochuteným tvarohom alebo tvarohovým syrom, len pohľadom ich nespoznáte od klasických lievancov. Ale keď sa do nich zahryznete, príjemne vás prekvapí lahodná chuť a hneď ich zjete celé.

Čo je potrebné na zemiakové lievance s tvarohovým syrom:


  • varené a lisované zemiaky
  • syr Cottage
  • hladká múka
  • mliekorecept na zemiakové lievance
  • vajcia
  • droždie
  • olej
  • soľ
  • cukor

Postup prípravy krok po kroku

Najskôr si pripravíme kvások. Droždie rozotrieme s lyžičkou cukru, lyžicou múky a pridáme trochou vlažného mlieka. Kvások necháme vzísť na teplom mieste.

ako pripraviť zemiakové lievanceV mise zmiešame múku s troškou soli, rozklepeme vajcia, pridáme zvyšné vlažné mlieko a všetko premiešame. Potom pridáme lisované zemiaky, kvások a opäť všetko dobre premiešame. Teraz musíme nechať cesto na teplom mieste vykysnúť.

Vykysnuté cesto naberačkou dávame do olejom vymastenej panvici a na strednom ohni dozlatista opečieme. Potom cesto obrátime, prikvapneme olej a lievance upečieme aj z druhej strany. Skladáme ich na seba, aby rýchlo nevychladli.

Ako lievance dokončiť a servírovať


Pripravíme si tvaroh tak, že ho zmiešame so šľahačkou a podľa chuti môžeme prisoliť. Ako druhú variantu si prichystáme syr Cottagge alebo iný tvarohový syr na spestrenie chuti a na ozdobu zemiakových lievancov.

Na upečené a čiastočne vychladnuté lievance kladieme lyžičkou kopčeky pripraveného tvarohu alebo tvarohového syra. Sami môžete vidieť, že príprava týchto lahodných lievancov nieje nijako zvlášť komplikovaná a zvládne ju aj úplný začiatočník. Dúfame, že sa vám vydaria a prajeme vám dobrú chuť!

Ako urobiť zemiakové lievance s tvarohovým syrom?
4.9 (98.62%) 29 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

plnené zemiakové knedlíky

Ako urobiť plnené zemiakové knedle?

Plnené zemiakové knedle sú veľmi obľúbené, ak sa objavia v ponuke reštauráciach , málokto im …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *