Úvod / Recepty / Ako upiecť bábovku zo šľahačky?

Ako upiecť bábovku zo šľahačky?

šľahačkova babovkaBábovka zo šľahačky bývala kedysi typický a obľúbený nedeľný múčnik. V mnohých rodinách sa pravidelne pečie aj dnes. V slovenskej kuchyni máme veľké množstvo druhov báboviek, napríklad piškótové, trené, kysnuté, olejové a dalo by sa pokračovať. Ja vám ponúkam jednoduchý recept na bábovku zo šľahačky. Príprava bábovky je rýchla a veľmi jednoduchá, suroviny meriame vo štvrťlitrových hrnčekoch. Do cesta môžete pridať podľa svojej chuti napríklad hrozienka namočené v rume, strúhanú čokoládu alebo orechy. Presvedčte sa sami, že aj bábovka upečená len zo základného cesta je vláčna a chutná.

Čo je na bábovku zo šľahačky potrebné:


  • 1 téglik smotany na šľahanie (31% tuku)
  • 5 vajec
  • 1 kypriaci prášok do pečiva
  • 1 vanilkový cukor
  • 2 hrnčeky (2 * 1/4 l) polohrubej múky
  • 1 hrnček krupicového cukru

Bábovka zo šľahačky – postup prípravy krok po kroku

Začneme tým, že si pripravíme formu na bábovku. Vymastíme ju tuhým tukom (maslo, Hera). Keby sme použili olej, bábovka by sa zle vyklápala a mohla by sa potrhať. Vymazanú formu vysypeme hrubou múkou, strúhankou, mletými piškótami alebo orechmi a kokosom.

šľahačka na babovkuOddelíme si z 5 vajec na bielky a žĺtky. Bielky odložíme na chvíľku bokom a žĺtky vymiešame vo vhodnej nádobe s krupicovým a vanilkovým cukrom. Správne utretá hmota je svetlá a lesklá.

Dôkladne premiešame prášok do pečiva s múkou, aby bol rovnomerne rozptýlený a nerobil v ceste hrudky. Múku pridávame striedavo so šľahačkou do vymiešanej zmesi a dobre miešame.

Ušľaháme tuhý sneh z 5 bielkov a obracaním varešky ho zľahka vpravíme do bábovkového cesta. Sneh do cesta zapracovávame ľahko, cesto prekladáme, nemiešame.

recept ako upiecť bábovku zo šľahačkyMúčnik by nebol správne nakyprený. Hmotou naplníme pripravenú formu a dáme do vyhriatej rúry piecť pri 170 ° C. Pečieme približne 45 minút. Bábovka je hotová, keď sa nám pri skúšobnom vpichu na špajdľu nelepí cesto.

Po upečení na chvíľu postavíme bábovku na namočenú a vyžmýkanú utierku, aby sa ľahko vyklopila. Asi po 10 minútach chladnutia bábovku vyklopíme a necháme vychladnúť. Bábovka zo šľahačky môže byť osladená práškovým cukrom alebo polievame ľubovoľnou polevou. Dobrú chuť

Tip


Z tohto cesta môžete urobiť pridaním kakaa, čokolády, hrozienok v rume alebo aj trochou strúhaného jablká zakaždým inú bábovku.

Ako upiecť bábovku zo šľahačky?
5 (99.13%) 23 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

ako upiecť vianočnú štólu

Ako urobiť vianočnú štólu?

Vianočná štóla je kráľovná vianočného pečiva. Jej pôvod je v Nemecku už od 14. storočia. Napríklad …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *