Recepty

Ako urobiť sladké raviolky pre deti?

recept na sladké raviolkyDeti rady maškrtia a málokedy pohrdnú nejakou sladkosťou. Miesto kupovaných keksov, u ktorých je neistá kvalita plnky, urobte deťom podomácky pripravené sladké raviolky. Nebudete potrebovať na ne moc práce, nevyžadujú žiadnu zvláštnu zručnosť, stačí sa držať daných ingrediencií a zvládne to každý.

Čo je na sladké raviolky pre deti potrebné:

  • 300 g múky
  • 250 g masla
  • 3 žĺtky
  • vanilkový cukor
  • citrónová kôra
  • 1 lyžica studenej vody
  • džem
  • cukor na posypanie

Postup prípravy sladkých ravioliek pre deti krok po kroku

Na doske preosejeme hladkú múku, pridáme zmäknuté maslo. Maslo si vopred vyberieme z chladničky a pokiaľ naň zabudneme, dáme ho do mikrovlnky len na veľmi krátku dobu, aby zmäklo.

Použijeme 3 vajíčka, oddelíme žĺtky od bielkov a pridáme do cesta spolu s jednou lyžicou studenej vody a pridáme pol vrecúška vanilky. Samozrejme, že je lepší vanilkový struk, ale ten nemáme vždy po ruke. Pre chuť a vôňu môžeme pridať aj nastrúhanú citrónovú kôru.

výborný dezert pre detiVypracujeme hladké cesto, zabalíme ho do igelitového vrecka alebo fólie a necháme 1 hodinu odležať v chladničke.

Ak nám zostáva čas, tak lepšie je aj dlhšie, ideálne niekoľko hodín môže cesto odpočívať.

Odležané cesto dáme na pomúčenú dosku a rozvaľkáme ho na plát s hrúbkou 3 až 4 cm. Vykrajujeme kolieska asi s priemerom 5 cm a do stredu každého kolieska dáme trochu marmelády.

Nemalo by jej byť príliš, aby pri pečení nevytekala. Okraj kolieska potrieme rozšľahaným vajcom (tým sa kraje lepšie spoja), koliesko preložíme na polovicu a okraje spojíme pritlačením k sebe. Vzniknú nám vlastne také taštičky.

Aby okraje dobre držali a neotvárali sa pri pečení, môžeme ich pritlačiť pomocou vidličky tak, že otlačíme zúbky vidličky po celom spojovacom okraji. Odtlačok vidličky robíme s citom, aby sme okraje úplne „nerozsekali“.

ako urobiť sladké raviolky pre detiTaštičky pokladáme na vymastený plech alebo ho vyložíme papierom na pečenie a povrch poprepichujeme vidličkou, aby z cesta pri pečení odchádzala para. Vkladáme do vyhriatej rúry a pečieme 10 až 12 minút.

Keď začnú v rúre sladké raviolky zlatnúť, sú hotové.

Ešte teplé ich posypeme cukrom, nemusí to byť len práškový cukor, ale dá sa použiť aj krupicový, ktorý sladké raviolky ozvláštni.

Ďalšie odporúčané recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button