Recepty

Ako urobiť likérové špičky?

spicky cokoladoveDomáce likérové ​​špičky je najlepšie robiť v zimnom období keď mrzne, inak nevyzerajú tak výborne, ale na chuti to nič nemení. Detská piškóta s čokoládovým krémom a vaječným likérom vám pohladí chuťové bunky. Na tomto recepte na koňakové špičky nie je nič zložité. Verte mi. Len to chce tréning a trpezlivosť. Lahodné domáce zákusky potešia celú rodinu.

Čo je na likérové špičky potrebné:

  • cokoladove spicky250 g tuku
  • 125 g masla
  • 100 g čokolády na varenie
  • 50 g mletého cukru
  • 40 g kakaa
  • vaječný likér na náplň
  • detské piškóty
  • čokoládová poleva na namáčanie

Postup prípravy likérových špičiek  krok po kroku

Pusťme sa smelo do prípravy vynikajúcich likérových špičiek. Začneme tým, že stužený tuk rozpustíme s čokoládou vo vodnom kúpeli.

Pridáme kakao, cukor a dobre zamiešame. Necháme vychladnúť a zašľaháme maslo.

Príprava piškót

Na plechu na pečenie alebo na nejakej praktickej tácke, ktorú máte doma po ruke, si rozprestrieme obyčajné detské piškóty. Potrieme ich čokoládou, aby nám potom likérová ​​náplň nenasiakla do piškóty.

Cukrárske vrecúška

návod ako urobiť likerové špičkyNachystáme si dve cukrárske vrecúška. Jedno so špeciálnou špičkou na likérové ​​špičky, druhý s obyčajnou rezanou špičkou.

Obe naplníme plnkou.

Najskôr si špeciálnou špičkou narobíme na piškóty stĺpčeky, potom ich dáme do chladničky stuhnúť.

Vaječný likér

Po stuhnutí do dutého miesta opatrne nalejeme vaječný likér. Osvedčilo sa mi túto akciu robiť injekčnou striekačkou. Je to praktické. Vaječný likér si môžeme kúpiť, lepšie ale je vyrobiť si domáci.

Odporúčané recepty:

Zatvorenie

Vrecúškom s rezanú špičkou likérové ​​špičky „zatvoríme“. Opäť necháme stuhnúť v chladničke alebo lepšie v mrazničke, ak máme dostatok miesta.

Poleva likérových špičiek

Nachystáme si čokoládovú polevu na namáčanie koňakových špičiek.

Akonáhle máme likérové ​​špičky poriadne stuhnuté, môžeme ich namáčať v čokoláde. Prajeme dobrú chuť.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button