Recepty

Ako pripraviť kačacie prsia so zeleninovým šalátom?

recept na kačacie prsia so zeleninovým šalátomPečená kačica je typickým slávnostnom jedlom pri rôznych príležitostiach. Má veľmi chutné mäso, ale obsahuje najviac tuku v porovnaní s ostatnou hydinou. Tuk je najviac obsiahnutý v koži, preto ak chcete menej tučnú kačicu, kupujte mladšie kusy. Najlepšiu chuť mäsa dosiahnete pomalým pečením pri nižšej teplote. Napriek tomu kačacie prsia sa radia medzi mäso „minutkové“, jeho úprava je veľmi rýchla. Chladené prsia sa dajú kúpiť v každom väčšom obchode. Hneď po nákupe, ak ich nespracujete ešte ten istý deň, ich vybaľte z ochrannej fólie a uložte v chlade vo vhodnej nádobe. Pri príprave sa môžete nechať inšpirovať napríklad našim receptom na kačacie prsia zo zeleninovým šalátom.

Čo je potrebné na kačacie prsia so zeleninovým šalátom:

 • kačacie prsia
 • soľ
 • mleté ​​čierne korenie
 • tymian
 • zmes listových šalátov
 • olivový olej
 • soľ
 • balzamikový ocot
 • vlašské orechy
 • cherry paradajky
 • lyžička dijónskej horčice

náročnosť receptu: veľmi ľahké

čas potrebný na prípravu receptu: 10 až 30 minút

Postup prípravy kačacích prs so zeleninovým šalátom krok po kroku

surové prsia z kačiceKožu na kačici narežte veľmi ostrým nožom na štvorčeky. Dávajte pozor, aby ste narezali len kožu a nožom nezarezali až do mäsa. Najlepšie sa režú ešte nie celkom rozmrazené kúsky.

Do narezaných pŕs rukou votrite soľ, korenie a nasekaný tymian. Nechajte mäso odpočinúť aspoň hodinu v chlade.

Na studenú panvicu bez tuku položte okorenené prsia kožou nadol.

Potom začnite mäso opekať, začne z neho vytekať tuk, ktorý nevyberajte, nechajte ho na panvici. Zhruba po 8 minútach prudkého opekania bude koža prepečená a chrumkavá.

Časť tuku zlejte, na panvici nechajte len nevyhnutné množstvo, prsia obráťte, stiahnite teplotu a mäso opekajte aj z druhej strany asi 10 minút. Tuk, ktorý ste zliali, nechajte stuhnúť a využite ho pri varení, napr. rizota. Kačací tuk má priaznivejšie zloženie než bravčová masť, aj keď tiež obsahuje cholesterol.

Dokončenie receptu

Po upečení vyberte prsia z panvice a zabaľte ich do alobalu. Nechajte ich asi 10 minút odležať. Až potom krájajte na plátky.

Mäso odležením skrehne. Kačacie prsia sa nesmú príliš dlho piecť, boli by vysušené. Mäso na reze by malo byť uprostred ružové.

Servírovanie kačacích prs so zeleninovým šalátom

príprava kačacích pŕs na servírovaniePretože kačacie mäso predsa len nejaký tuk obsahuje, odľahčíme ho zeleninovou prílohou. Mladé lístky šalátu pokvapkajte olivovým olejom, balzamikovým octom, pridajte malú lyžičku dijónskej horčice, soľ a korenie.

Pre oživenie vzhľadu pridajte niekoľko cherry paradajok.

Zasypte nasucho upraženými drvenými vlašskými orechmi. Dobrú chuť!

Vyskúšajte aj tieto recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button