Recepty

Ako urobiť bravčovú krkovičku s jablkami?

bravčová krkovička s jablkami receptRecept na bravčovú krkovičku s jablkami. Plátky bravčovej krkovičky korenenej zázvorom, zapečené v pikantnej zmesi s jablkami a k ​​tomu pečené zemiaky. To je ideálne jedlo pre slnečné jesenné dni. Sladkokyslé jesenné jabĺčka mäso jedinečne dochutia. Zemiaky sú tiež na jeseň v tej najlepšej kondícii pre pečenie. Príprava jedla nie je náročná. Prinášame recept na bravčovú krkovičku s jablkami a pečenými zemiakmi krok za krokom.

Čo budete potrebovať na bravčovú krkovičku s jablkami:

  • 100 až 150 gramov bravčovej krkovičky na jednu porciu
  • 1 sladkokyslé jablko, 1 menšia cibuľa a 1 strúčik cesnaku na porciu mäsa
  • olej, maslo
  • soľ, mleté ​​čierne korenie, mletý ​​zázvor
  • dobré jesenné zemiaky (asi tri na jednu osobu, záleží na veľkosti a obľube zemiakov)

Príprava surovín na bravčovú krkovičku s jablkami

Budete potrebovať bravčovú krkovičku – pre jednu osobu počítajte 100 až 150 gramov. Ďalej na každú porciu mäsa jeden strúčik cesnaku, jednu menšiu cibuľu, jedno stredne veľké jablko.

Pre tepelné spracovanie sa najlepšie hodia jesenné sladkokyslé jablká. Na opečenie olej a kúsok masla. Koreniť sa bude soľou, mletým čiernym korením a mletým sušeným zázvorom.

Príprava mäsa

Bravčovú krkovičku odrežte vcelku – nôž veďte tesne pri kosti. Kosť môžete vyvariť napríklad na dobrý základ zemiakovej alebo inej zahustenej polievky. Cez vlákno narežte na plátky.

Mäso z oboch strán naklepte. Mäso po okrajoch narežte, jemne okoreňte mletým čiernym korením a malým množstvom mletého zázvoru.

Príprava zemiakov na bravčovú krkovičku s jablkami

bravčová krkovička

Vyberte si pekáčik na mäso a nádobu na pečenie zemiakov, aby sa vám obe zmestili naraz do rúry. Na zemiaky to napríklad môže byť guľatá koláčová forma.

Zemiaky dôkladne umyte, potom ešte vydrhnite kefkou alebo čistou drôtenkou. Po dĺžke nakrájajte na štvrtiny a dajte do olejom vymastenej nádoby. Plátky mäsa sprudka opečte na oleji a vyberte z tuku.

Príprava jabĺk na bravčovú krkovičku s jablkami

recept na bravčovú krkovičku s jablkamiDo tuku po pečenie pridajte asi pol centimetrový rez masla. Rozpustite.

Na tuk postupne pridávajte na mesiačiky nakrájané olúpané cibule, po dĺžke pokrájaný cesnak a na kocky nakrájané, lúpané a jadrovníkov zbavené, jablká.

Zmes osoľte, pridajte malé množstvo mletého zázvoru a čierneho korenia. Zamiešajte a nechajte len pustiť šťavu.

Pečenie

Opečené plátky mäsa posoľte a položte ich na podusenú zeleninu. Bohato pokvapkajte šťavou z jabĺk a tukom z ovocnej zmesi.

Pripravené zemiaky jemne postriekajte olejom a dajte do rúry spoločne s pekáčom mäsa. Bez pokrievky pečieme spoločne asi dvadsať minút pri 200 stupňoch. Je to ekonomické z časového aj energetického hľadiska.

Dokončovanie bravčovej krkovičky s jablkami

Keď sú zemiaky upečené, je aj mäso zvrchu pekne červené, vypnite rúru, otvorte ju, ale zemiaky v nej ešte nechajte. Pekáč s mäsom vyberte, mäso opatrne vyberte a na tanieri vložte do rúry, aby nevychladlo.

Upečené a pri stenách pekáča mierne karamelizované jablká podlejte trochou vody, ochutnajte, prípadne dosoľte a prikoreňte zázvorom.

Bravčovú krkovičku s jablkami máte hotovú

Plátky krkovičky sú mäkké, šťavnaté a výborne dochutené. Zemiaky jemne posoľte a podávajte k mäsu spolu s upečenými jabĺčkami. K jedlu môžete popíjať jablkový mušt alebo cider. A na záver jablčného menu si dajte napríklad nepečený jablkový dezert.

Varovanie

Malým deťom by toto jedlo asi nechutilo (tiež je dosť korenené), pikantnú kombináciu dokážu vychutnať až skúsenejší labužníci.

Vyskúšajte aj tieto výborné recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button