Recepty

Ako urobiť lekvárovú omáčku?

lekvárovú omáčkuOvocné omáčky, a samozrejme konkrétne aj túto lekvárovú omáčku, môžete využiť nielen k sladkým jedlám, ale taktiež ako perfektný doplnok k rôznym druhom mäsa. Ide o veľmi jednoduchý recept, takže sa nemusíte ničoho zložitého obávať a už vôbec nie nejakých komplikovaných procedúr či prísad. Všetko čo budete na to potrebovať máte určite aj doma. Tento recept vám zaberie veľmi málo času, takže ide o perfektnú omáčku, ak nemáte čas na premýšľanie a špekulovanie. Poďme sa teda spoločne pozrieť na to, ako sa taká lekvárová omáčka robí.

Čo je potrebné, ak chcete pripraviť lekvárovú omáčku:

  • ako na lekvárovú omáčku4 lyžice slivkového lekváru
  • 300 – 350 ml vody
  • soľ
  • lyžička masla
  • lyžička škrobovej múčky
  • cukor podľa chuti

Postup prípravy lekvárovej omáčky krok po kroku

Na lekvárovú omáčku budete najprv potrebovať (ako inak) lekvár. Ten vylejte do nejakej nádoby či hrnca a nechajte ho chvíľu na ohni, aby sa dobre povaril (nie však dlhšie ako pár minút).

recept na lekvárovú omáčkuVmiešajte štipku soli (podľa toho ako vám to vyhovuje, nepreháňajte to zbytočne so soľou, ide len o dodanie toho „správneho šmrncu“), maslo, múčku a nechajte celú hmotu variť tak cca 2 minúty až kým vám pekne nezhustne.

Podľa vašej chuti môžete omáčku dosladiť. Omáčka sa výborne hodí k akémukoľvek druhu mäsa ale obzvlášť vynikne pri údenom mäse.

Sami môžete vidieť, že naozaj nejde o nič zložité a celá príprava omáčky vám zaberie len pár minút.

Ak sa vám páčil tento recept, prečítajte si aj:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button