Ako pripraviť hlávkový šalát so slaninovou zálievkou?

Pod pojmom zeleninový alebo hlávkový šalát si veľa ľudí predstavuje niečo ako prílohu k hlavnému jedlu. Sú ale aj šaláty, ktoré vedia poslúžiť aj ako ľahká desiata alebo ako náhrada obeda. Nasledujúci šalát je toho príkladom. Je natoľko sýty, že žiadne ďalšie jedlo nebude potrebné. S plátkom toastového chleba dokáže nahradiť celý obed. Vyskúšajte preto nasledujúci recept, ktorý vás určite nesklame.


Čo je potrebné na hlávkový šalát so slaninovou zálievkou:

  • hlávkový šalátHlávkový šalát
  • 2 vajcia varené natvrdo
  • 80g slaniny
  • Ocot
  • Biely jogurt
  • Lyžičku dijonskej horčice
  • Soľ
  • Korenie

Postup prípravy krok po kroku

Uvarte si vajce natvrdonechajte ho vychladnúť. Slaninu potom nakrájajte na malé kocky a vyškvarte ich na panvici. Výsledkom bude vypečený tuk a chrumkavé oškvarky. Panvicu odstavte a začnite pripravovať šalát.

ako na hlávkový šalátListový šalát dôkladne umyte a osušte. Šalát musí byť takmer suchý, prípadná voda by zriedila šalátovú zálievku a nepriaznivo by ovplyvnila výslednú chuť.

Nezáleží na type šalátu, vhodné sú praktický všetkyhlávkový, ľadový, poľný, atď. Šalát natrhajte na menšie kúsky, niekoľko listov nechajte celých, aby ste mohli potom hotový šalát naaranžovať do misiek.

V miske zmiešajte jednoduchú zálievku z jogurtu, dobrého octu, korenia a soli. Ochuťte to všetko ostrejšou horčicou (odporúča sa dijonská horčica). Listy šalátu premiešajte s vyškvareným tukom, upravte ich na mise, posypte pokrájanými vajcami nadrobno, prisypte oškvarky a všetko polejte jogurtovou zálievkou.

Ako tento šalát podávať

Šalát ihneď podávajte, ak ho necháte odstáť dlhšie, listy vám zvädnú a šalát bude vyzerať „unavene“. A malé upozornenie na záver: so soľou pracujte opatrne, niekedy je slanina dostatočne slaná sama o sebe, môžete sa zaobísť aj bez soli. Šalát podávajte s pečivom.

Pozrite si a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max. Akcie až do výšky -20% alebo 2+1 zadarmo! Prípravky na dezinfekciu rúk. Momentálne prebieha aj súťaž o auto Škoda Scalia.

Vyskúšajte aj tieto recepty:Mohlo by vás zaujímať

Recept na grilovaný encián

Ako pripraviť grilovaný encián jednoducho a chutne?

Recept určený pre všetkých milovníkov tohto krémového syra, ktorým sa nechce stáť hodiny v kuchyni. …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.