Recepty

Ako pripraviť domácu zázvorovo-mätovú limonádu s citrónom?

ako urobiť domácu citrónovo-mätovú limonáduPrinášame vám recept na domácu zázvorovo-mätovú limonádu s citrónom. Domáce limonády skvele uplatníte pri záhradnej párty, grilovaní, ale aj len tak na osvieženie v letných dňoch. Najlepšie však limonády chutia z domácich surovín. V mojom recepte využijete mätu, ktorá nápoju dodá nielen príjemnú arómu, ale dodáva mu aj lahodnú a sviežu chuť. Mäta sa potom skvele dopĺňa so zázvorom, ktorý je štipľavý a dodá limonáde zaujímavú farbu. Tú správnu kyslosť potom dodáva citrón, ktorý je neodmysliteľnou súčasťou každého letného nápoja.

Čo potrebujeme na domácu zázvorovo-mätovú limonádu s citrónom:

Postup ako pripraviť domácu zázvorovo-mätovú limonádu s citrónom

limonádaPripravíme si všetky suroviny. Zázvor zbavíme tvrdej šupky, umyjeme ho a nastrúhame ho najlepšie na jemnom strúhadle.

Zázvor je výborný pri nachladnutí, ktoré je aj napriek letnému teplému počasiu pomerne obvyklou záležitosťou. Zvlášť v čase, keď sú najväčšie horúčavy.

Vzhľadom ku klimatizovaným pracoviskám, obchodom a množstvu ďalších priestorov sa neustále vystavujeme teplotným šokom, ktoré môžu viesť k nádche a kašľu.

Zázvor je prevenciou proti týmto chorobám. Nastrúhaný zázvor si nasypeme do veľkého džbánu.

zázvorová limonádaPotom si prichystáme mätu, najlepšie čerstvo odtrhnutú, ak ju však kupujete, dbajte na to, aby lístky mala pevné.

Lístky natrhajte z rastlinky tesne pred prípravou limonády, aby ste predišli tomu, že zvädnúť. Lístky umyjeme, natrháme alebo narežeme nadrobno. Mätu vhodíme do džbánu k zázvoru.

Citrón pováľame po linke a zľahka ho tlačíme, lepšie sa nám z neho uvoľní šťava.

Potom vytlačíme citrón pomocou lisu a šťavu prilejeme k ostatným surovinám, pridáme aj dužinu zvyšnú na lise. Nakoniec prisypeme 3 lyžice trstinového cukru (odporúčam množstvo upraviť podľa individuálnej chuti vašej alebo vašich stravníkov).

Luhovanie domácej zázvorovo-mätovej limonády s citrónom

Všetko zalejeme vodou a necháme lúhovať. Ak nám to veľkosť nádoby dovolí, dáme chladiť limonádu do chladničky. Lepší výsledok dosiahnete, keď necháte limonádu aspoň hodinu lúhovať. Všetky chute budú výraznejšie a lepšie sa spoja. Prípadne môžete podávať s ľadom.

Ak limonádu budete upíjať priebežne, musíte počítať s tým, že čím menej tekutiny nám v džbáne zostáva, tým intenzívnejšia bude chuť a to predovšetkým u zázvoru, ktorý je potom veľmi štipľavý.

Limonádu podávame s ľadom, prípadne nalievame cez sitko, aby nám pri pití neplávali kúsky mäty a zázvoru v pohári.

Ďalšie recepty na nápoje:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button