Recepty

Ako pripraviť Sex on the Beach?

recept na Sex on the BeachNamiešajte si vynikajúci alkoholický miešaný nápoj nazývaný ako Sex on the Beach a oddajte sa aj vy letnej vášni. Príprava tohto lahodného a osviežujúceho nápoja je navyše viac než jednoduchá. Hoci existujú dva typy tohto nápoja (podľa Medzinárodnej barmanskej asociácie a podľa Bostonskej oficiálnej príručky barmana) a niekoľko variácii tohto drinku, základom je vždy kvalitná a lahodná vodka.

Čo je potrebné na Sex on the Beach:

  • príprava nápoja Sex on the Beach3cl vodky
  • 2cl broskyňového likéru
  • 1cl grenadína (sirup z granátového jablka)
  • 20cl pomarančového džúsu
  • Ovocie na ozdobu

Postup prípravy Sex on the Beach krok po kroku

Prípravu nápoja začnete tím, že do shakera dáte 6 až 8 kociek ľadu. Následne pridáte presne odmerané množstvo vodky a broskyňového likéru (ako sa uvádza vyššie) a potom všetko dôkladne premiešate, aby sa vám chute vodky a likéru dobre prepojili.

Sex on the BeachĎalej použijete pomarančový džús, ktorý jednoducho pridáte do nápoja a taktiež grenadínu (resp. sirup z granátových jabĺk).

Na záver vám už len stačí nápoj Sex on the Beach dozdobiť ovocím, najčastejšie sa používajú plátky pomaranča alebo citróna, avšak môžete použiť čokoľvek iné čo vás napadne (jahodu, kivi, kúsok melóna a pod.). A hľa, váš lahodný nápoj je na svete!

Pár tipov ako vylepšiť Sex on the Beach

Pre nápoj používajte výlučne pohár „Highball glass“ (ide o vyšší pohár ako sa zvykne používať pri iných nápojoch). Namiesto grenadíny môžete na tento nápoj použiť aj brusnicový džús, avšak ten nie je zvyčajne tak ľahko dostupný.

Nápoj sa hodí takmer k akejkoľvek letnej party, ktorú si naplánujete spoločne s priateľmi. Nezabudnite však, že ide predsa len o celkom silný nápoj, ktorý sa veľmi ľahko dostane do hlavy, preto si ho užívajte s mierou!

Ďalšie výborné recepty na nápoje:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button