Ako urobiť uhorkovú limonádu?

recept ako urobiť uhorkovú limonádu

Uhorková limonáda je výborný osviežujúci nápoj, ktorý môžeme pripraviť ako pozornosť svojim „nealkoholickým“ priateľom pri organizovaní nejakého večierka, alebo stretnutia. Avšak uhorkovú limonádu si môžeme vyrobiť aj sami pre seba. Oplatí sa to, je skutočne dobrá. Limonádu z uhoriek dokáže pripraviť každý a všade – je to jednoduché, rýchle, lacné a nemožno nič pokaziť. Ako vyrobiť uhorkovú limonádu? Skúste to podľa nášho veľmi jednoduchého návodu.


Čo je potrebné ak chcete pripraviť uhorkovú limonádu:

  • jedna veľká uhorka
  • dve limetky alebo dva citróny
  • trstinový cukor alebo med, prípadne biely cukor
  • mixér alebo strúhadlo
  • džbán alebo vhodnú nádobu

Uhorková limonáda rozšírila sortiment nealkoholických nápojov. Býva ponúkaná aj v nápojových lístkoch niektorých barov a reštaurácií . Kým uhorkovú limonádu nepoznáme, predstavíme si jej chuť asi ako nálev, alebo zálievku z uhorkového šalátu. Asociácia funguje aj po chuťovej stránke. Ale nie je to tak, a to najmä preto, že do uhorkovej limonády nepridávame soľ ani korenie.


Postup prípravy krok po kroku

Veľkú čerstvú uhorku ošúpeme a umyjeme. Keď máme k dispozícii šalátovú alebo poľnú uhorku, zbavíme ju jadier. Uhorku Hadovku (skleníkovú) môžeme nechať aj s jadrami, sú nepatrné a mäkké. Ošúpanú uhorku nakrájame na menšie kúsky. výborná uhorková limonádaUhorku vložíme do nádoby vhodnej na mixovanie alebo do mixéra.

Pridáme trochu studenej vody, pretože vodou sa ľahšie rozmixuje. Rozmixujeme ju na čo možno najjemnejšie čiastočky. Keď nemáme mixér, rozstrúhame uhorku na strúhadle s malými, alebo štvorcovými očkami.

Rozmixovanú ju prelejeme do džbánu a zalejeme pol litrom vody. Necháme desať minút lúhovať a potom precedíme do džbánu. Doplníme čerstvou vodou. Pridáme šťavu z dvoch citrónov, alebo limetiek a cukor, alebo med podľa vlastnej chuti. Limonádu dáme vychladiť.

Servírovanie

Servírovacie poháre ozdobíme plátkom ošúpanej uhorky a plátkom citróna. V lete môžeme do nej pridať ľad, alebo ju podávame s miskou ľadu, aby si každý pochutnal podľa svojho gusta.


Mohlo by vás zaujímať

Recepty na rýchle drinky z vodky

4 drinky z vodky, ktorých príprava nezaberie viac ako 10 minút

Chystáte sa organizovať domácu párty a chcete sa blysnúť v dobrom svetle? Príprava týchto 4 …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.