Recepty

Ako pripraviť miešaný nápoj B52?

ako na miešaný nápoj B52V tomto článku sa dozviete, ako si pripraviť lahodný miešaný nápoj B52. S týmto nápojom nemôžete pokaziť žiadnu zábavu. B52 je navrstvený drink, ktorého obsah tvorí Kahlúa, Írsky krém Baileys a Grand Marnier v štamprlíku. Ide o relatívne jednoduchý nápoj, trik však spočíva v tom, ako správne vytvoriť jednotlivé vrstvy.

Čo je potrebné na miešaný nápoj B52:

  • príprava miešaného nápoja B523cl Kahlúi
  • 2cl Baileys
  • 3cl Grand Marnier
  • Malý pohárik (štamprlík)
  • Malá lyžička

Postup prípravy miešaného nápoja B52 krok po kroku

Naplňte váš polkový pohárik 3cl Kahlúi (ide o kávový likér). Likér lejte opatrne priamo na stred pohárika. Snažte sa o to, aby sa počas liatia nedotkol likér steny pohárika, to by mohlo neskôr narušiť zvyšné vrstvy.

miešaný nápoj B52Teraz si vezmite do ruky malú lyžičku a opatrne ju obrátenou stranou pridržte v poháriku, tesne nad kávovým likérom. Hrdlo lyžičky by sa malo opierať o hranu pohárika. Kopula lyžičky by mala smerovať nahor.

Následne začnite opatrne nad lyžičkou liať Baileys do pohárika.

Ako sa vám bude pohárik napĺňať, dvíhajte spolu s hladinou aj lyžičku tak, aby sa nikdy nedotkla nápoja a zároveň bola stále tesne nad hladinou. Uistite sa, že Baileys lejete smerom k rúčke, resp. smerom k vašej ruke.

Ak sa vám tieto dve tekutiny začnú zmiešavať, dokončite vrstvu a počkajte pár sekúnd. Tekutiny sa eventuálne ustália a oddelia od seba.

Ako dokončiť drink B52

Rovnakou technikou začnite nalievať Grand Marnier. Lyžičku držte stále tesne nad hladinou nápoja a pomaly doň nalievajte Grand Marnier. Tak ako aj predtým, lejte ho smerom k vašej ruke.

Keď sa už dostanete k okraju pohárika, dajte lyžičku rýchlo preč z pohárika a dokončite si váš miešaný nápoj B52. Nič sa nestane ak vám kvôli tomu pár kvapiek odletí nabok, skrátka ich utriete.

Ďalšie recepty a návody na nápoje:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button