Recepty

Ako urobiť med z jabĺk a zázvoru?

recept na med z jabĺk a zázvoruMed z jabĺk a zázvoru je vzhľadom na svoju konzistenciu malým kompromisom medzi medom a marmeládou. Je to skvelá kombinácia ovocných chutí, ktorá poslúži napríklad aj ako podporný liek pri nachladnutí. Med zo zázvoru a jabĺk oceníte, ak vám už príliš nechutí klasický sladký med a uvítate zmenu. Med z jabĺk a zázvoru má svoju špecifickú vôňu a príchuť. Hodí sa nielen do čaju, ale napríklad aj na chleba s maslom na desiatu. Tento jednoduchý recept je koncipovaný pre menšie množstvo.

Čo je potrebné na med z jabĺk a zázvoru:

  • 1 kg jabĺk
  • kúsok koreňa zázvoru
  • 3/4 kg kryštálového cukru
  • 1 plechovka ananásu
  • 1 citrón

Postup prípravy medu z jabĺk a zázvoru krok po kroku

Najprv si pripravíme jablká, ktorá dobre umyjeme, olúpeme a nakrájame na kocky. Zároveň olúpeme kúsok koreňa zázvoru, ktorý potom nastrúhame a pridáme do zmesi (množstvo zázvoru závisí na vás, avšak nie je odporúčané príliš to s ním preháňať, pretože zázvor vo veľkom množstve disponuje ostrou chuťou). Záleží na každom z nás, koľko ho tam chceme mať, ale stačí naozaj kúsok. Ak niekomu zázvor vadí, môže ho vynechať.

medNakrájané jablká spolu s ananásom (celá plechovka vrátane šťavy) rozmixujeme a dáme do hrnca povariť. Pustia dosť šťavy, takže žiadnu vodu nepridávame.

Pridáme šťavu z citróna, cukor a najemno nastrúhaný zázvor. Varíme na miernom plameni. Občasne miešame asi 1 hodinu, aby zmes zhustla.

Hotovú zmes (jablkový med) plníme ihneď po odstavení z plameňa do pripravených pohárov. Zmes zavíčkujeme a obrátime hore dnom.

Viečka by sa mali dobre zatiahnuť, ak s pohármi už nebudeme manipulovať. Nemusíme už tým pádom sterilizovať, čo nám uľahčí prácu.

Po čiastočnom alebo úplnom vychladnutí poháre obrátime späť – viečkami nahor. Prajem veľa úspechov!

Liečivé účinky zázvoru

Zázvor sa dá nazvať hotovým zázrakom v domácom ľudovom liečiteľstve. Jeho koreň má veľmi široké použitie. Ako už sme spomínali, je rýchlym bojovníkom proti nachladnutiu, no okrem toho má aj ďalšie blahodárne účinky.

Využijete ho ako pomoc  pri menštruačných problémoch, angíne, vírusových infekciách a dokonca aj pri srdcových chorobách.

Známe sú jeho protibakteriálne, dezinfekčné, analgetické a protizápalové účinky. Taktiež podporuje rýchlejší rast a regeneráciu vlasov.

Vyskúšajte aj tieto recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button