Recepty

Ako upiecť florentínky?

Ako upiecť florentínkyVianočné dobroty s názvom Florentínky pravdepodobne pochádzajú zo slnečného Talianska. Zdá sa, že tieto dobroty sú podobné marokánkam, ale líšia sa použitými zložkami, ktoré im dávajú neobvyklú, ale veľmi dobrú chuť. Ako upiecť florentínky vám poradíme v nasledujúcom článku.

Čo je na florentínky potrebné:

  • príprava florentíniek60 g masla
  • 60 g trstinového cukru
  • 30 g hladkej múky
  • 60 g mandľových lupienkov
  • 60 g nakrájaných kandizovaných čerešní
  • 30 g jemne nakrájaného kandizovaného anjelského koreňa (nemusí byť)
  • 60 g nakrájanej kandizovanej kôry z citrusov

Suroviny na dekoráciu

  • 180 g čokolády na varenie
  • 1 lyžička masla

Začíname s pečením florentiniek

Najskôr, ak chcete upiecť florentínky, si nakrájame všetky prísady. Samotná výroba cesta bude veľmi rýchla.

Ak nemáte kandizovaný anjelský koreň na dosah ruky (na nákup v obchodoch so zdravým jedlom), nahraďte ho rovnakým množstvom mandľových lupienkov alebo kandizovaných čerešní.

Zmiešame

Vo vodnom kúpeli rozpustite maslo, trstinový cukor a potom primiešajte hladkú múku. Odstráňte výslednú kašu z platne a nechajte ju mierne vychladnúť.

Potom zmiešajte mandľové lupienky, kandizované čerešne, anjelský koreň a citrusovú kôru. Všetko dôkladne premiešajte.

Pečenie

florentínky v čokoláde

Vyložte dva plechy papierom na pečenie a zohrejte rúru na 180 ° C. Použite lyžicu na vytvorenie malých kúskov z cesta, ktoré trochu na plechu roztlačíme.

Ponechajte medzi nimi dostatok voľného priestoru, pretože florentínky sa kvôli teplu zväčšia. Pečte asi 10 minút, kým koláče začnú zlatnúť. Potom vyberte dosku z rúry.

Nechajte plech odpočívať ďalšie dve minúty a potom ho opatrne presuňte na chladnú dosku alebo tanier. Vďaka tomu Florentínky nezhorknú a nebudú krehké.

Florentínky necháme zmäknúť

Nakoniec zohrejte čokoládu s lyžicou masla vo vodnom kúpeli a namočte florentínky do vody. Nechajte uschnúť a vložte do škatule. Florentínky potrebujú zostať aspoň týždeň v krabici na zmäknutie, ale ak máte radi tvrdšie koláčiky, môžete ich upečiť tesne pred Vianocami.

Podarilo sa vám upiecť florentínky! Dobrú chuť.

Tip

Z tejto dávky cesta vytvoríte 22-24 kusov keksíkov.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button