Recepty

Ako pripraviť bravčové plátky s prosciuttom na víne?

recept na bravčové plátky s prosciuttomV tomto článku vám predstavíme recept z bravčového mäsa. Tento recept na bravčové plátky patrí k rýchlym jedlám, ktoré však obstojí aj ako slávnostný obed. Základom tohto jedla sú plátky bravčového mäsa, ktorému zaujímavý chuťový rozmer dodáva prosciutto. Všetko na záver korunuje omáčka z červeného vína, ktorá je výborná. Bravčové plátky môžete podávať napríklad s pečenými zemiakmi, ale nič nepokazíte ani varenými zemiakmi alebo zemiakovou kašou. Poďme sa spoločne pustiť do prípravy tohto receptu. 

Čo budeme potrebovať na bravčové plátky s prosciuttom:

  • 400 g bravčového stehna (prípadne panenky)
  • 100 g prosciutta (možno ho nahradiť schwarzwaldskou šunkou)
  • hladkú múku na poprášenie
  • 1-2 lyžice masla
  • 1 lyžicu oleja
  • 200 ml červeného vína
  • 1 lyžičku cukru
  • niekoľko vetvičiek tymianu
  • zemiaky ako príloha

náročnosť receptu: mierny

čas potrebný na prípravu receptu: 10 až 30 minút

Postup prípravy bravčových plátkov s prosciuttom na víne krok po kroku

V prvom kroku je potrebné si prichystať mäso. Ak ste sa rozhodli pre panenku, môžete ju nakrájať na hrubšie plátky a iba ľahko naklepať, jedná sa totiž o veľmi jemné a mäkké mäso, ktoré by ste prílišným naklepávaním zbytočne ničili. Plátky z bravčového stehna urobte tenšie a naklepte ich asi na hrúbku rezňa. Mäso z oboch strán jemne osoľte a okoreňte.

prosciuttoNásledne každý plátok obaľte v prosciutte, s pokojným srdcom môžete v obchode siahnuť aj po schwarzwaldskej šunke, je podstatne lacnejšia a v tomto recepte poslúži úplne rovnako ako prosciutto.

V ďalšom kroku rozohrejte na panvici maslo s olejom. Do taniera si nasypte hladkú múku, každý plátok tesne predtým, než ho vložíte na panvicu, ľahko obaľte v múke.

Mäso opekajte z oboch strán dozlatista. K mäsu na panvicu pridáme aj tymian.

Príprava vínovej omáčky

príprava omáčkyAkonáhle je mäso upečené, vyberte ho z panvice a uchovávajte v teple.

Na panvicu k výpeku od mäsa prilejte víno a stiahnite plameň, nechajte víno prevariť, pomaly premiešavajte, až kým sa spojí s výpekom do hladkej omáčky.

Ak použijete suché víno, môžete omáčku trochu osladiť, aby nebola príliš trpká. Prípadne je možné použiť sladšie dezertné víno. Omáčku nechajte zľahka zhustnúť.

Dokončenie receptu na bravčové plátky s prosciuttom na víne

Pred podávaním môžete mäso ešte krátko vrátiť na panvicu a nechať trochu prehriať. Mäso rozdeľte na porcie, polejte hotovou omáčkou a podávajte so zeleninovou oblohou a pečenými zemiakmi. Prajeme dobrú chuť.

Vyskúšajte aj tieto recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button