Recepty

Ako urobiť šalát z červenej repy?

Ako urobiť šalát z červenej repyČervená repa a šalát z červenej repy? Šalát z repy môže byť významnou prílohou k pečenému mäsu, minútkam aj inému využitiu vzhľadom k jeho kvalitám pre zdravie človeka. Ak sledujete kalórie v jedle, môže šalát z červenej repy nahradiť hlavné jedlo. Repa je tiež zásadnou ingredienciou na prípravu boršču, ktorý si získava v našich podmienkach stále väčšiu obľubu. Šalát z repy je jednoduchý a môže sa robiť na mnoho spôsobov. Pripravte si podľa receptu chutný šalát z  repy. Je jednoduchý a zdravý.

Na šalát z červenej repy budete potrebovať:

  • 3 ks červenej repy nevarené
  • kelímok kyslej smotany
  • menšia cibuľa
  • plátkový syr
  • 1/2 citróna
  • soľ
  • l yžička cukru

Postup prípravy šalátu z červenej repy krok po kroku

Červená repa

Čím prípravu šalátu z červenej repy začať? Buľvy  repy najprv olúpeme, umyjeme a nastrúhame na hrubšom strúhadle.

Použijeme surovú repu, aby sme zachovali všetky vitamíny a hodnoty, ktoré v sebe táto skvelá koreňová zelenina skrýva.

Šalát z červenej repy

Do šalátu z repy použijeme tiež cibuľu. Cibuľu preto olúpeme a nakrájame najemno. Prečítajte si aj článok ako zavárať červenú repu.

Ďalej vytlačíme šťavu z polovice citróna. Pripravíme si plátkový syr a nakrájame ho na rezance, alebo syr vcelku nakrájame na kocky.

Suroviny na šalát z  repy zmiešame s kyslou smotanou, pridáme ešte trochu cukru a soli a je hotovo. Je to všetko rýchle a jednoduché.

Jediná pracnejšia záležitosť je olúpanie repy a strúhanie, kedy je pracovná doska trochu postriekaná od farbiva repy.

Ak strúhate červenú repu v robote, tak si ušetríte neporiadok.

Iný variant receptu na šalát z repy je: nastrúhame červenú repu na jemnom strúhadle, pridáme jemne nastrúhané jablká, chren podľa chuti na u  všetko zmiešame s majonézou. Takto pripravený šalát z červenej repy je vynikajúca príloha k mäsu. Šalát z repy výborne chutí aj k pečivu.

Vyskúšajte aj ďalšie recepty s červenou repou:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button