Recepty

Ako si pripraviť zdravý avokádový dezert?

recept na avokádový dezertV tomto článku sa dozviete, ako si pripraviť jednoduchý avokádový dezert. Viete, čo je to hrušovec americký? Pod týmto zaujímavým názvom sa skrýva dnes bežne známe avokádo, presnejšie avokádo je ovocím hrušovca amerického. Z tohto pohľadu sa teda jedná o ovocie, hoci neobsahuje takmer žiadne cukry, ale zato obsahuje veľké množstvo tuku, vitamínov a minerálnych látok, ktoré prospievajú ľudskému zdraviu. Tuky obsiahnuté v avokáde sa považujú za zdravé a vhodné aj pri diétách. Podľa nasledujúceho receptu si pripravíte lahodný avokádový dezert bez varenia či pečenia, ktorý si navyše môžete dovoliť, aj keď práve chudnete.

Čo je potrebné na zdravý avokádový dezert:

  • 2 väčšie avokáda
  • 1 vyzretý banán
  • 3 lyžice kyslej smotany
  • 2 lyžice medu
  • 4 lyžice kakaa
  • šťavu z polovice citróna

náročnosť receptu: ľahké

čas potrebný na prípravu receptu: 10 až 30 minút

Postup prípravy zdravého avokádového dezertu krok po kroku

avokádoV prvom kroku si olúpeme avokádo. Dnes možno zohnať aj avokádo určené ihneď na konzumáciu, teda zrelé avokádo. Jeho cena je však vyššia. A

k sa teda výslovne neponáhľate, kúpte si bežné avokádo a nechajte ho pri izbovej teplote dôjsť. Aj tak radšej v obchode voľte také avokádo, ktoré je možné trochu stlačiť.

Avokádo tvrdé ako kameň vám bude mäknúť veľmi dlho. Zrelosť avokáda spoznáte práve podľa toho, ako jednoducho sa dá oddeliť šupka.

Príprava avokádového krému

Olúpaný plod následne pozdĺžne narežeme a obe polovice oddelíme. Potom vyberieme kôstku. Avokádo nakrájame na väčšie kusy a preložíme ho do vyššej nádoby. Citrón postláčame a povaľkáme po linke, aby sme z neho dostali viac tekutiny.

Následne z neho vytlačíme šťavu, bude stačiť šťava z polovice citróna. Citrónovou šťavou pokvapkáme kocky avokáda a rozmixujeme na hladkú kašu.

Ak by sa stalo, že máme trochu tuhšie avokádo a nedá sa dobre rozmixovať, pomôžeme si trochou vlažnej vody.

banány do avokádového dezertuK avokádovému krému postupne pridávame ďalšie ingrediencie. O sladkosť sa postará med a banán, je však potrebné, aby bol naozaj vyzretý. Banán rozdelíme na kusy a vhodíme do nádoby.

Prilejeme med, pridáme kyslú smotanu a kakao.

Všetko dôkladne mixujeme, aby sa všetky ingrediencie dokonale prepojili. Hotový krém preložíme do pohárov alebo misiek a pred podávaním necháme vychladiť. Tesne pred podávaním môžeme avokádový dezert ešte poprášiť kakaom a ozdobiť lístkami medovky alebo mäty.

Tip

Ak nedržíte diétu, vymeňte kakao za čokoládu, ktorú je potrebné pred použitím rozpustiť.

Vyskúšajte aj tieto výborné recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button