Recepty

Ako pripraviť tvarohovo-ovocný pohár?

tvarohovo-ovocný pohárMali by ste chuť na tvarohovo-ovocný pohár? Výroba ovocného pohára predstavuje nevyčerpateľnú dávku fantázie, inšpirácie a nápadov. Žiaden ovocný pohár nie je tak náročný na prípravu ako je napríklad nejaký sladký zákusok, takže môže plnohodnotne zastúpiť (ak nie aj predbehnúť) akýkoľvek sladký dezert. Tvarohovo ovocný pohár je ľahko stráviteľný, hodnotný čo sa týka svojho obsahu a poväčšine aj skvelý na to, aby osviežil vaše chuťové bunky počas letného obdobia. Preto skúste pre zmenu tento vynikajúci recept na tvarohovo-ovocný pohár so sezónnym alebo kompótovým ovocím a nebojte sa doň pridať aj niečo zdravé s obsahom vláknin ako sú oriešky alebo semienka.

Čo je potrebné na tvarohovo-ovocný pohár:

Na približne 4 poháre budete potrebovať:

  • príprava tvarohovo-ovocných pohárov2 balenia tvarohu
  • 200g ovocia (čerstvé jahody, mandarínky, broskyne, nektárinky, kompótové ovocie a pod.)
  • Oriešky
  • Semienka
  • Vločky
  • 3 lyžice cukru do tvarohu

Postup prípravy tvarohovo-ovocného pohára krok po kroku

Môžete začať tým, že opražíte orechovú zmes. Na suchej panvici za stáleho miešania opražíte žitné alebo ovsené vločky s orieškami a semienkami (nezáleží aký druh použijete).

Praženie robte pri nižšej teplote a nie na prudkom ohni. Praženie by vám malo zabrať len pár minút, produkty na praženie by nemali byť tmavé ale skôr upražené do zlatista.

Teraz sa presuňte k ovocnému pyré. Ovocie očistite, nakrájajte na kúsky a vhoďte ho do misy, kde ho presypete lyžicou cukru.

Môžete k nemu pridať aj ovocný kompót (ako napr. broskyne) a všetko dobre rozmixujte. Vznikne vám tak ovocné pyré.

ako pripraviť tvarohovo-ovocný pohár

Tvaroh zmiešate s cukrom a pudingom. Tvarohy najprv vyšľahajte s cukrom (orientačne vám odporúčame použiť 3 lyžice cukru), avšak na chuti tvarohu až tak veľmi nezáleží.

Ak je tvaroh trochu kyslý, môžete pridať cukor podľa vašej predstavy.

Pokiaľ ste ešte neochutnali kombináciu rozšľahaného tvarohu a uvareného pudingu, tak to pre tento krát skúste.

Tvaroh podľa pôvodného návodu rozšľahajte s cukrom a uvarený a osladený puding nechajte vychladnúť tak, aby mal rovnakú teplotu ako pripravený tvaroh.

Na to, aby sa vám na pudingu, ktorý chladne, nevytvorila „škrupina“, posypte puding ihneď po uvarení cukrom (kryštálovým alebo iným) a nepremiešavajte ho.  Pri chladení sa tak žiadna škrupinová vrstva nevytvorí. Alebo môžete puding mierne premiešavať v studenom kúpeli (to je ale už trochu náročnejšia robota), ale len pomaly, aby vám puding nenabral redšiu konzistenciu.

Puding zmiešate s tvarohom tak, že do tvarohu budete postupne ručne puding primiešavať (elektrickým mixérom by vám mohol puding zrednúť).

Môžete začať plniť poháre

Do pohára striedavo vrstvite ovocné pyré, pripravený tvaroh a opražené semienka s orechmi a v tom poradí jednotlivé ingrediencie pridávajte, kým vaše poháre nebudú plné.

Pred podávaním tvarohovo-ovocných pohárov môžete hotové poháre schladiť v chladničke, budú vám tak viac chutiť, hlavne počas letného obdobia. Dúfame, že sa vám recept na tvarohovo-ovocný pohár páčil a prajeme vám dobrú chuť!

Vyskúšajte aj tieto výborné recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button