AkoaPreco.com > Recepty > Ako pripraviť skladané rezne?

Ako pripraviť skladané rezne?

skladané rezneMedzi najjednoduchšie pokrmy sa radia hlavne skladané rezne, ktoré zvládne pripraviť úplne každý. I tak zdanlivo obyčajný pokrm môžete ozvláštniť rôznymi úpravami. Stačí zapojiť fantáziu a môžete mať rezne pripravené každý krát trochu odlišným spôsobom. A ak nie je práve varenie vašou silnou stránkou, tak sú rezne tou správnou voľbou pre vás. Nemôžete totiž na nich prakticky nič pokaziť. Nechajte sa teda inšpirovať nasledujúcim návodom na rezne.


Čo je potrebné na skladané rezne:

  • príprava skladaných rezňovPlátky bravčovej krkovičky
  • Tvrdý plátkový syr
  • Šunku
  • Soľ
  • Korenie

Na obal budete potrebovať:

  • Strúhanku
  • Hladkú múku
  • Vajce

Postup prípravy krok po kroku

Na obaľovanie rezňov si najprv pripravte obal v potrebnom množstve (resp. podľa porcii mäsa). V miske si vyšľahajte vajcia s múkou a strúhankou. Pomer múky a strúhanky by mal byť 1:1. Obal nesmie byť príliš riedky ani príliš hustý, musí totiž dobre držať na mäse.

postup a spracovanie skladaných rezňovPlátky bravčovej krkovičky naklepte, osoľte a okoreňte. Zľahka ich potrite pikantnou horčicou. Na každý kúsok mäsa položte plátok syra a ten pomažte taktiež horčicou.

Horčica jednotlivé vrstvy spojí a udrží pohromade ale pre uľahčenie práce môžete všetko pospájať špáradlami (pred obaľovaním).

Skladané rezne vkladajte do horúceho tuku najprv tou stranou so syrom a šunkou a potom ich otočte na druhú stranu a dosmažte. Na začiatku smažte rezne pri vyššej teplote a po otočení mäsa teplotu znížte.

Ako dokončiť tento recept


Pred servírovaním nezabudnite odstrániť všetky špáradlá. Najlepšou prílohou k rezňom sú zemiaky, avšak rezne vám budú chutiť aj keď budú studené a s chlebom alebo iným pečivom. Dúfame, že sa vám tento recept páčil a prajeme vám dobrú chuť!

Ďalšie výborné recepty:


Mohlo by vás zaujímať

Recept na grilovaný encián

Ako pripraviť grilovaný encián jednoducho a chutne?

Recept určený pre všetkých milovníkov tohto krémového syra, ktorým sa nechce stáť hodiny v kuchyni. …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.