Recepty

Ako pripraviť cibule plnené šampiňónmi?

Ako pripraviť cibule plnené šampiňónmiCibuľa je v domácnosti kráľovnou. Jej využitie je skutočné všestranné. Používa sa takmer do každého pokrmu, ako základ omáčok, do šalátov, nátierok a iných špecialít. Okrem toho má liečebné aj antibiotické účinky. Využite hodnoty cibule, pretože obsahuje veľa minerálov a vitamínov, a pripravte si jednoduchý pokrm – cibule plnené šampiňónmi.

Čo je potrebné na cibule plnené šampiňónmi:

  • 5 – 6 kusov cibule
  • maslo
  • šampiňóny
  • 10 dkg moravského údeného
  • strúhaný syr

Cibuľa – tip na jej využitie nielen pri varení

základ receptu na cibule plnené šampiňónmiPripravte si päť alebo šesť cibúľ. Keď ich máme takto pospolu, využijeme ich na prospech a ozdravenie vzduchu v byte.

Skôr ako začnete cibuľa lúpať, vezmite jednu z nich, rozkrojte ju na polovicu a nechajte len tak v miestnosti niekoľko dní. Cítiť ju budete len chvíľu, potom o nej vôbec nebudete vedieť.

Cibuľa očistí vzduch od baktérií a škodlivín, ktoré do seba nasaje. Za pár dní cibuľu vyhoďte, v žiadnom prípade ju nepoužívajte.

Príprava cibule plnenéj šampiňónmi

Pripravte si cibule, jednu po druhej olúpte a umyte. Cibule dajte do kastróla a mierne podlejte vodou.

Pod pokrievkou ich asi päť minút poduste, aby trochu zmäkli.

Potom ich vyberte na pracovnú dosku alebo plytký tanier, odkrojte špičku a vydlabte ich. Vnútrajšok nakrájame na kocky a speníme na masle.

Očistíme šampiňóny

predrkm v podobe plnenej cibuleHuby umyjeme, stiahneme z klobúčikov vrchnú blanu (ide to dobre) a nakrájame na kúsky. Nakrájané huby a na kocky pokrájané moravské údené (asi 10 dkg) okoreníme a dusíme pätnásť minút.

Zmesou naplníme cibule, posypeme strúhaným syrom a zapečieme v rúre.

Podľa veľkosti a typu cibule pečieme asi 20 minút. Hotové cibule plnené šampiňónmi jeme s chlebom alebo s akýmkoľvek pečivom.

Prajem dobrú chuť!

Vyskúšajte aj tieto recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button