ReceptyDeti

Ako urobiť domácu kašu pre dojčatá?

dojcenska kasaDomáca kaša pre dojčatá je určite lepšia ako kupovaná. Viete, aké suroviny do kaše použijete a „éčkam“, cukrom a konzervačným látkam dáte zbohom. Výhodou domácej kaše je aj to, že ju môžete navariť do zásoby na niekoľko dní. A potom ich stačí vždy len ohriať. Oproti instantným kašiam majú tie doma vyrobené aj ďalší bod navyše. Niekedy dieťa jej pomaly a kaša vychladne. Z vlastnej skúsenosti viem, že instantná kaša má tendenciu rednúť, a navyše sa neodporúča ich prihrievanie. Domáca kaša pre dojčatá túto nevýhodu nemá. Prečítajte si recept ako urobiť domácu kašu pre dojčatá.

Čo je na ryžovú domácu kašu pre dojčatá potrebné:

 • 100 g ryže
 • 1 liter dojčenskej vody
 • 60 ml dojčenského mlieka
 • 1 banán

Postup prípravy ryžovej domácej kaše pre dojčatá

domaca kasaDojčenskú vodu privedieme k varu, potom vsypeme ryžu, zamiešame a necháme variť. Medzitým si olúpeme banán a nakrájame ho na väčšie kolieska. Pripravíme dojčenské mlieko podľa návodu na obale. Asi za 15 minút je ryža uvarená, odstavíme ju z ohňa a necháme vychladnúť.

K vychladnutej ryži prilejeme mlieko a nasypeme nakrájaný banán. Pomocou tyčového mixéra rozmixujeme kašu dohladka. Preložíme do uzatvárateľnej nádoby a skladujeme v chladničke až 3 dni.

Ovsená kaša pre dojčatá:

 • 100 g ovsených vločiek
 • 400 ml dojčenskej vody (prípadne aj viac)
 • 1 ovocnú presnidávku
 • 50 ml dojčenského mlieka

Postup prípravy ako urobiť domácu kašu krok po kroku

Najprv si odvážime ovsené vločky, potom ich pomelieme najemno, nie je potom potrebné zdĺhavo máčať a po uvarení mixovať. Vločky presypeme do hrnca a zalejeme studenou vodou (je naozaj potrebné použiť studenú vodu, ak by ste vločky zaliali teplou alebo dokonca vriacou vodou, zle by sa varili).

recept na domácu kašu pre dojčatáHrniec presunieme na sporák a za stáleho miešania privedieme k varu.

Vločky je treba veľa miešať, majú tendenciu sa pripaľovať. Ak sa nám zdá, že kaša nebezpečne hustne, môžeme pridať ešte trochu vody. Vločky sa za 10 minút na strednom plameni rozvaria.  

Hrniec potom stiahneme z platne a necháme trochu vychladnúť, medzitým si pripravíme dojčenské mlieko podľa návodu na obale.

Keď je kaša trochu studenšia, prilejeme k nej mlieko a vmiešame ovocnú presnidávku.

Kašu potom preložíme do uzatvárateľnej nádoby a skladujeme v chladničke približne rovnako ako ryžovú kašu, teda 3 dni.

Pohánková kaša pre dojčatá:

 • 80 g pohánkových vločiek
 • 300 ml dojčenskej vody
 • 10 piškót
 • 60 ml dojčenského mlieka

Postup prípravy pohánkovej kaše pre dojčatá

Pohánkové vločky nasypeme do hrnca a zalejeme studenou vodou, za občasného miešania ich privedieme k varu.

Medzitým si pripravíme dojčenské mlieko podľa návodu na obale. Piškóty vložíme do igelitového vrecka a pomocou valčeka ich rozdrvíme.

Vločky by mali byť za 5 minút uvarené, do trochu vychladnutej kaše opäť vlejeme pripravené mlieko a potom pridáme rozdrvené piškóty. V uzavretej nádobe skladujeme v chladničke.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button