Recepty

Ako upiecť zdravé orechové muffiny so semienkami bez múky?

ako pripraviť zdravé orechové muffinyMáte chuť na niečo sladké ale nechcete si pokaziť svoj zdravý jedálny lístok sladkosťami? Ponúkame vám recept na zdravé orechové muffiny! Orechy iste patria do zdravej stravy aj napriek tomu, že obsahujú pomerne veľké množstvo tukov. Ich čaro totiž spočíva v tom, že obsahujú veľké množstvo nenasýtených mastných kyselín. Okrem toho obsahujú aj bielkoviny, vitamíny a minerály, ktoré pôsobia proti mnohým chorobám. Preto je žiaduce ich zaradiť do svojho jedálneho lístka, len si treba dať pozor na ich vysokú kalorickú hodnotu a zaobchádzať s nimi opatrne. V nasledujúcom recepte sa dozviete to, ako si pripraviť lahodné a zdravé orechové muffiny, ktoré sú obohatené semienkami a navyše sú úplne bez múky.

Čo je potrebné na zdravé orechové muffiny so semienkami bez múky:

  • recept na zdravé orechové muffiny200g orechov (ideálne zmes lieskových orechov, mandlí a vlašských orechov)
  • 150g cukru
  • 30g ovsených vločiek
  • 30g ľanových semienok
  • 70g masla
  • 80g kysnutej smotany
  • 2 vajcia

Postup prípravy zdravých orechových muffinov so semienkami bez múky krok po kroku

Formičky na muffiny si obložíte papierovými košíkmi. Pokiaľ ich nemáte, plechovú formu je nutné dôkladne premazať, poprípade pre istotu aj posypať hrubou múkou.

Silikónové formy stačí len dobre opláchnuť. Orechy postupne rozomeliete tak, aby mali jemnú konzistenciu. Vzhľadom k tomu, že rôzne druhy majú rôznu tvrdosť a obsah tuku, je lepšie ich mlieť zvlášť a až potom ich následne zmiešavať.

zdravé orechové muffinyRovnako postupujte aj s ovsenými vločkami a aj s ľanovými semienkami. Skrátka všetky sypké ingrediencie by mali mať podobnú sypkosť.

Následne orechy, semienka aj vločky premiešate v miske spolu s cukrom.

Maslo rozpustíte, vajcia rozklepnete do inej misky a spolu s kysnutou smotanou všetko pekne vyšľaháte. Vaječnú penu potom prilejete do misky s orechmi a všetko premiešate tak, aby sa suroviny prepojili.

Ako upiecť orechové muffiny

Cesto nalejete do formičiek a necháte ho piecť v predhriatej rúre pri teplote 180°C približne 15 minút.

Vychladnuté muffiny vyberiete z formičiek a podávate, skvelo chutia s lyžicou hustého jogurtu alebo s kysnutou smotanou, pre ľudí s diétou môžete použiť aj nízkotučný tvaroh.

Vyskúšajte aj tieto výborné a zdravé recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button