Ako liečiť

Aké sú vitamíny proti padaniu vlasov

vitamíny proti padaniu vlasovVypadávanie vlasov je problémom, ktorý sa týka čoraz väčšieho percenta našej populácie. Postihuje predovšetkým mužov, avšak problémy s padajúcimi vlasmi má tiež množstvo žien. Existuje niekoľko faktorov, ktoré tento jav spôsobujú. Najčastejšou príčinou býva nedostatok vitamínov. Aké vitamíny by ste teda mali do tela dostávať tak, aby ste zamedzili rozsiahlejšiemu padaniu vlasov? Vitamíny proti padaniu vlasov.

Vitamín B5

Vitamín B5, inak tiež nazývaný kyselina pantoténová, sa hojne vyskytuje v mnohých druhoch potravy. Je tak dosť pravdepodobné, že ak máte kvalitné stravovacie návyky, respektíve výdatný jedálniček, nemal by vám nedostatok vitamínu B5 robiť starosť.

Najviac ho obsahuje hlavne mäso a vnútornosti. Z nich možno vyzdvihnúť hlavne pečeň či obličky.

Vo vyššom množstve sa ale nachádza aj v čerstvej zelenine či v celozrnnom pečive. V neposlednom rade potom do organizmu dostanete tento dôležitý vitamín tiež napríklad z vaječného žĺtka alebo z droždia.

ako odstraniť ospalosť a únavuLekári odporúčajú denne stráviť okolo 6 miligramov vitamínu B5. Toto množstvo je dostačujúce. Zabráni sa tak nielen vypadávaniu vlasov, ale aj únave.

V prípade predávkovanie sa vitamínom B5 môžete ostať úplne pokojní, keďže organizmus nadbytočné množstvo vypudí v moči bez akýchkoľvek následkov.

Vitamín B9

Vitamín B9 alebo kyselina listová patrí k ďalším vitamínom, ktoré ovplyvňujú zdravie vlasov a zabraňujú ich neprirodzenému vypadávaniu.

Pre dostatočný prísun kyseliny listovej sa odporúča konzumovať čerstvú listovú zeleninu, teda najmä brokolicu a špenát.

pivo ako elixir zdraviaPrítomná je tiež vo zvieracích vnútornostiach, najmä pečeni. Pri nedostatku vitamínu je možné ho doplniť konzumáciou kvasníc.

Vitamín B9 možno podávať tiež v tabletách. A ak ste milovníkmi piva, potom s nedostatkom tohto vitamínu nebudete mať problém. V dvoch pollitroch piva je obsiahnutých až 50 percent dennej dávky, ktorá u dospelého jedinca činí 200 mikrogramov.

Vitamín H

Vitamín H sa označuje aj ako biotín. Aj on je prítomný vo väčšine živých buniek. To znamená, že ak konzumujete živočíšne produkty, nemali by ste s jeho prísunom mať väčšie ťažkosti. Nachádza sa napríklad v mlieku (Je pre nás mlieko zdravé alebo nie?), vnútornostiach alebo vaječných žĺtkoch.

Pre zdravie vlasov je potrebné dodávať telu aj ďalšie vitamíny a minerály. Majte na pamäti, že za zvýšeným vypadávaním vlasov môžu byť aj iné príčiny. V jednom z predchádzajúcich článkov sme vám načrtli 6 príčin, prečo padajú vlasy a ako padaniu vlasov zabrániť. Pozrite sa aj na náš článok: Prečo vypadávajú vlasy vlasy u žien a ako tomu zabrániť?

vitamínyK zvýšeniu prísunu vitamínov sa teda odporúča výdatná a pestrá strava, v ktorej nesmie chýbať mäso či čerstvá zelenina.

Ak trpíte nedostatkom nejakého vitamínu, je dobré pohľadať možnosti jeho doplnenia v podobe doplnkov stravy. Vitamíny a minerály v podobe doplnkov stravy by však nemali byť ich hlavným zdrojom. O prípadnej úprave jedálnička, ktorý vám zaistí dostatočný prísun vitamínov, je dobré si pohovoriť s lekárom či špecialistom na zdravú výživu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button