Recepty

Ako pripraviť jednoduchý rajčinový šalát s jarnou cibuľkou?

príprava rajčinového šalátuRajčinový šalát patrí prevažne medzi augustové pokrmy, kedy si môžete pochutnávať na rajčinách z najrôznejších odrôd. Vtedy je totiž isté to, že sú všetky rajčiny krásne vyzreté, šťavnaté a plné chuti. Rajčiny je najvhodnejšie konzumovať v ich surovom stave. Nasledujúci recept na rajčinový šalát sa považuje za neodmysliteľnú súčasť letných prázdnin. Patrí k tým najjednoduchším a najrýchlejším šalátom, ktoré si môžete vymyslieť. Tú správnu chuť šalátu dodá okrem rajčín aj kysnutá smotana dochutená soľou a korením.

Čo je potrebné na jednoduchý rajčinový šalát s jarnou cibuľkou:

Na šalát budete potrebovať:

Na zálievku budete potrebovať:

  • 3 lyžice kysnutej smotany
  • Soľ a korenie na dochutenie
  • Bazalku na dochutenie

Postup prípravy rajčinového šalátu s jarnou cibuľkou krok po kroku

V prvom kroku si umyjete rajčiny a zbavíte ich stopiek. Umyté rajčiny pokrájate na menšie kúsky. Nakrájané rajčiny následne vhodíte do misky. Jarnú cibuľku zbavíte zvädnutých častí a dôkladne ju umyjete.

ako pripraviť rajčinový šalátNečistota sa totiž zvykne usadzovať v dutinkách zelených častí cibuľky. Následne ju pozdĺž rozrežete a nasekáte na tenké plátky, tie potom prstami „rozložíte“. Cibuľku nasypete k rajčinám a všetko to pekne premiešate.

Kysnutá smotana spoľahlivo nahradí všetky ingrediencie bežných zálievok, obsahuje totiž tuk, vďaka kysnutiu je zároveň aj trošku kyslá a tým pádom dokáže plnohodnotne dochutiť váš šalát.

Kysnutú smotanu pridáte do misky so zeleninou a znovu všetko dôkladne premiešate.

Na záver treba šalát dochutiť a môžete podávať

rajčinový šalátV poslednom kroku vám už len stačí šalát dochutiť soľou a korením a znovu ho premiešať.

Rajčinový šalát môžete nechať vychladnúť v chladničke ale nič zlé sa nestane, ak sa ho rozhodnete podávať okamžite. Už si len trošku poumývajte bazalku a nadrobno ju nasekajte.

Šalát môžete rozdeliť do misiek, dozdobiť bazalkou a podávať.

Vyskúšajte aj tieto recepty na šalát:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button