Deti

Ako zabaviť deti cez prázdniny?

jazykový pobyt pre deti cez prázdninyKaždoročne riešia rodiny s deťmi ako to bude cez prázdniny. V škôlkach býva voľno „len“ mesiac, ale malí školáci majú prázdniny celé dva mesiace a väčšina rodičov si nemôže dovoliť byť celé prázdniny doma. Je preto dôležité dobre naplánovať dovolenku a aktivity tak, aby bolo o dieťa po celý čas prázdnin dobre postarané. Veď ide o najkrajšiu časť roka a keď si všetko dobre naplánujete a premyslíte, môžete si užiť pokojné leto bez starostí. Ako teda deti cez prázdniny zabaviť?

Dovolenka s deťmi cez prázdniny

Určite aspoň časť prázdnin budete môcť s deťmi stráviť vy sami. Ak sa chystáte na dovolenku do zahraničia, máte o zábavu postarané, ale aj keď zostanete doma, máte veľa možností ako si prázdniny s deťmi užiť.

Vyrazte napríklad do kempu pod stan. Finančne to nie je príliš náročné a spanie pod stanom bude pre deti skvelé spestrenie. Alebo sa vydajte s deťmi na vodu. To už chce síce trocha skúseností a odvahy, ale pre deti to budú neopakovateľné zážitky.

ako zabaviť deti cez prázdninyŠport k prázdninám a letu patria, preto sa vydajte na rodinný cyklovýlet alebo na pešiu túru na hory. Užijete si čerstvého vzduchu a spoznáte nové miesta. Ak sa nebojíte adrenalínu, navštívte lanové centrum alebo letnú bobovú dráhu.

Ak máte väčšie deti, vyrazte na nejaký zaujímavý festival, či už kultúrny alebo hudobný, alebo navštívte nejaký hrad či zámok.

Nechajte svojim deťom tiež chvíľu pokoja a voľna a vyrazte napríklad na celý deň k rybníku alebo na kúpalisko. Môžete tiež občas zostať doma a len tak leňošiť. Keď budete aktivity striedať, nestane sa vám, že budú mať deti výletov po krk. Myslite predovšetkým na to, že ide o to užiť si spoločné chvíle.

Dovolenka bez rodičov

Určite ale nastane aj situácia, keď budete musieť nájsť dieťaťu zábavu v čase, keď musíte ísť znova do práce. V tom prípade môžete vyberať z nasledujúcich tipov.

Skvelým riešením ako zabaviť deti na pomerne dlhý čas je kúpiť im trampolínu. Prečítajte si článok ako si vybrať vhodnú trampolínu a na čo všetko by ste sa pri jej kúpe mali pozerať.

Prázdniny u starkých

Ak máte to šťastie, že babka s dedkom sú už na dôchodku, môžete poslať deti práve k nim. Ak babička býva inde ako vy, môže byť taký týždeň až dva u babičky príjemnou zmenou.

Prarodičia navyše deťom dovolia viac než rodičia a užijú si spoločne veľa zábavy. Alebo môžu deti ísť so starkými napríklad na chatu alebo chalupu.

Všetko závisí od vašich možností. Počítajte ale s tým, že takéto stráženie vnúčat môže byť náročné a občas tiež treba dopriať prarodičom oddych.

Prímestský tábor pre deti

Skvelou možnosťou pre deti z miest je prímestský tábor. Funguje tak, že dieťa ráno doveziete na tábor, kde sa o neho starajú vedúci, má zabezpečený bohatý program, strava je samozrejmosťou, a popoludní si ho zase vyzdvihnete domov.

tábor pre deti cez prázdninyO prímestské tábory je v posledných rokoch veľký záujem, preto ich počet narastá.

Tieto tábory sa organizujú v každom väčšom meste a väčšinou sú nejako tematicky zamerané – na nejaký konkrétny šport, výtvarné činnosti, divadelné, tanečné, jazykové, atď. Stačí si vybrať z ponuky vo vašom okolí.

Výhodou je, že sa každý večer deti vracajú domov a nehrozí, že by sa im začalo cnieť.

Tábor pre deti

Ak je dieťa väčšie a samostatnejšie, môžete ho poslať aj na klasický pobytový tábor. Väčšinou ide o dvojtýždňové pobyty, kde sa deti hrajú napríklad na indiánov alebo na rytiera, atď.

Takýto tábor ale vyberajte obozretne a dajte prednosť nejakému overenému usporiadateľovi. Najlepšie je, keď máte referencie od niekoho z rodiny alebo od dobrého známeho.

Jazykové pobyty a letné kurzy

Pre väčšie deti sú určené rôzne jazykové pobyty. Výučba tu prebieha formou hry a dieťa sa tak nenásilnou formou môže naučiť veľa nového.

Ďalšou možnosťou sú tiež rôzne letné školy a kurzy. Takže preberte s dieťaťom či by ho nezaujala napríklad divadelná škola alebo niečo podobné.

Brigáda pre deti v lete

Ak nebudete mať pre veľké deti cez prázdniny stráženie, nič sa nestane, pretože sú už dostatočne samostatné. Ale iste vám na kľude nepridá, keď sa bude vaša ratolesť len tak túlať po meste bez nejakého záujmu alebo celé dni sedieť pri televízii alebo počítači.

V tom prípade je vhodné pomôcť dieťaťu zohnať nejakú letnú brigádu. Na tú môže nastúpiť dieťa už od 15 rokov a skvelú motiváciou bývajú zarobené peniaze, ktoré si potom bude môcť minúť podľa svojho.

Toto bolo niekoľko tipov ako zabaviť deti cez prázdniny. Snažte sa vyberať s ohľadom na vaše dieťa tak, aby ste boli všetci spokojní a uvidíte, že si vaše deti prázdniny skvele užijú.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button