Recepty

Ako urobiť ryžový puding s ovocím?

puding s ryžouSladký dezert akým je ryžový puding nie je nič neobvyklé. Aby sa vám podaril a bol naozaj jemný, budete musieť použiť guľatú ryžu, ktorá je po uvarení nádherne mäkká a nadýchaná. Na puding, nákypy a iné sladké jedlá je vhodnejšia ako obyčajná ryža s dlhými zrnami. Ryža je prirodzene bezlepková a tak môžu konzumovať nasledujúci puding aj ľudia s celiakiou. Pokiaľ nahradíte cukor sladidlom pre diabetikov, môžu si na ňom pochutnať aj osoby trpiace cukrovkou.

Čo je potrebné na ryžový puding s ovocím:

  • príprava ryžového pudingu0,5l mlieka
  • 120g guľatej ryže
  • Cukor alebo sladidlo (podľa chuti)
  • 1 lyžica mletej želatíny
  • 100ml vody
  • Ovocie podľa vlastného výberu
  • 70g masla
  • Čokoláda na ozdobu (nemusí byť)

Postup prípravy ryžového pudingu s ovocím krok po kroku

mlieku uvarte odvážené množstvo ryže. Nádobu zakryte pokrievkou a občas ryžu premiešajte tak, aby sa vám nepripálila. Ryžu varte pozvoľna do jej zmäknutia. Uvarená ryža vstrebe všetku tekutinu a je potom lepkavá.

ryžový pudingDo horúcej ryže vložte kúsky masla a nechajte ho pod pokrievkou rozpustiť.

Potom maslo zašľahajte do ryže. Ryžu môžete dochutiť kakaom, kávou, škoricou, hrozienkami a pod. Nechajte pracovať vašu fantáziu.

V 100ml vlažnej vody nechajte napučať práškovú želatínu.

Potom ju šľahajte niekoľko minút metličkou. Želatína sa často predáva vo vrecku s typom „želatína za studena“. Ak použijete tú, riaďte sa návodom na obale.

Rozpustenú želatínu vmiešajte do maslovej ryže a pridajte kúsky nakrájaného ovocia. Ovocie pridávať nemusíte, môžete ním ozdobiť hotový puding.

Ako dokončiť ryžový puding s ovocím

Vyberte si formu na puding. Môže to byť akákoľvek ozdobná nádoba, plastová škatuľka alebo vykrajovačka s vyšším okrajom.

Nádobu vypláchnite studenou vodou (neutierajte ju) a potom do nej nalejte ryžový puding. Zmes nechajte v chladničke tuhnúť aspoň 2 hodiny. Potom ho uvoľnite nožom od okrajov a vyklopte.

Nakoniec puding dozdobte a podávajte.

Vyskúšajte aj ďalšie výborné recepty s ovocím na:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button