Recepty

Ako urobiť ovocné tvarohové knedle?

Ako urobiť ovocné tvarohové knedleOvocné tvarohové knedle sú chutné, sýte, a predovšetkým – ich príprava je pomerne rýchla, technológia jednoduchá a výsledok skoro vždy zaručený. Ponúkame návod pre začiatočníkov, ako urobiť ovocné tvarohové knedle krok za krokom.

Na ovocné tvarohové knedle budete potrebovať:

  • tvaroh
  • polohrubá alebo hrubá múka
  • vajcia, mlieko, tuk
  • ovocie
  • cukor na posypanie, maslo, posýpka, smotana

Ovocie na tvarohové knedle

Tvarohové ovocné knedleNa ovocné tvarohové knedličky sa hodia všetky druhy ovocia – slivky, marhule, broskyne, jahody, čučoriedky, jablká.

Na ovocné tvarohové knedličky zvyčajne nepoužívame hrušky a exotické či tropické ovocie.

Aj keď to mnohé kuchárky skúšali, výsledky nebývajú presvedčivé (najmä čo sa týka spätnej väzby konzumentov).

Akú múku vybrať na dobré ovocné knedlíky

Na ovocné tvarohové knedle potrebujeme polohrubú alebo hrubú múku, vajcia, mlieko, mäkký tvaroh, rastlinný tuk (nemusí byť, najmä ak máme tučný tvaroh).

Tvaroh nemusí byť nejako obzvlášť kvalitný, bohato postačí bežný tvaroh kúpený v ktoromkoľvek obchode (tvaroh „od kravy“ si pošetríme na priamu spotrebu). Nad tučnosťou tvarohu takisto netreba nijako dúmať- ​​je to vyskúšané.

Tvarohové cesto pripravujeme buď podľa konkrétneho receptu na tvarohové cesto, a alebo takzvane „od oka“. Druhý spôsob je vhodný pre ľudí, ktorí neradi vážia, nemajú váhu, ponáhľajú sa.

Základné ingrediencie a postup na tvarohové cesto

250 gramov hrubej múky, jedno vajce, 30 gramov rastlinného tuku, 100 mäkkého tvarohu, deciliter mlieka, štipka soli.

Ak potrebujeme cesta viac (alebo chceme spracovať celý balíček tvarohu – 250 gramov), predpísané množstvo v pomere znásobíme.

Postup „od oka“ ako urobiť ovocné tvarohové knedle

Do misy dáme jedno balenie tvarohu (250 g), lyžicu rastlinného masla, rozklepneme jedno vajce a postupne rukami zapracujeme toľko hrubej alebo polohrubej múky, aby vzniklo vláčne, tvárne a nelepivé cesto.

Spotrebujeme asi pol kilogramu múky. Najskôr suroviny miesime v mise, potom cesto preložíme na pracovnú plochu, podsypávame múkou a zároveň skúšame, či už je hmota dostatočne tvárna a nelepivá. Keby bolo cesto príliš tvrdé, cvrkneme trochu mlieka.

Ovocné knedleCesto na ovocné tvarohové knedle nemusí odpočívať, preto hneď pokračujeme. Cesto rozvaľkáme na stredne hrubú placku, kolieskom alebo ostrým nožom nakrájame rovnako veľké štvorce, do ktorých balíme ovocie.

Najskôr k sebe stlačíme rohy, tým najmä drobnejšie ovocie zaistíme proti vypadnutiu.

Potom stlačením zlepíme všetky voľné kraje a knedlík dotvarujeme, aby bola vrstva cesta všade rovnako hrubá. Hotové surové ovocné knedle z tvarohového cesta pokladáme na hrubou múkou posypanú tácku.

Dáme variť vodu

Do väčšieho kastróla dáme variť vodu. Prisypeme do nej pol lyžičky soli. Do vriacej vody rýchlo vložíme všetky knedle. Asi po pol minúte ich zospodu podoberieme vareškou alebo inou vhodnou neostrou podberačkou, aby sa odlepili od dna.

Varíme asi štyri minúty, potom obrátime a varíme ďalšie tri minúty. Vyberieme drôtenou alebo dierovanou naberačkou.

Servírovanie ovocných tvarohových knedlí

Ovocné tvarohové knedle podávame hneď (ochladnutím tuhnú). Posypeme ich podľa druhu použitého ovocia a podľa individuálnych chutí či zvykov.

Podobné odporúčané recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button