Recepty

Ako urobiť slivkové knedle z tvarohového cesta?

Ako urobiť slivkové knedlíky z tvarohového cestaTvarohové cesto je na prípravu slivkových knedlí veľmi vhodné – pripravené tvarohové cesto je „bezproblémové“, lacné a pri troche skúseností je možné zväčšiť jeho množstvo nad rámec receptu, bez toho aby to výsledok nejako významne poznačilo. Prinášame recept a návod, ako pripraviť slivkové knedle z tvarohového cesta.

Na slivkové knedle z tvarohového cesta budete potrebovať:

  • slivky
  • múka
  • tvaroh
  • vajíčko
  • tuk
  • cukor
  • posýpka a maslo

Aké slivky na knedle použiť

Na slivkové knedle z tvarohového cesta môžeme použiť slivky všetkých odrôd. Niektoré sa však dajú ťažko odkôstkovať, a slivku s kôstkou niekto v knedli nemá rád. Preto sú vhodnejšie slivky, z ktorých je možné kôstku ľahko vybrať v surovom stave. e.

Slivkové knedlíkyNa jednu knedľu sa použije jedna slivka. Priemerná jesenná slivka váži asi 25 gramov, takže počítajme, že v kilograme sliviek je asi štyridsať plodov.

Počet slivkových knedlí na porciu je všeobecne ťažko určiteľný. Niekde je pojedanie slivkových knedlí aj predmetom súťaže.

Minimálne množstvo je asi šesť slivkových knedlí (na porciu pre dámu a či menšie dieťa).

Základný rozpis na tvarohové cesto: 250 gramov hrubej múky, jedno vajce, 30 gramov rastlinného tuku, 100 mäkkého tvarohu, deciliter mlieka, štipka soli. Ak potrebujeme cesta viac (alebo chceme spracovať celý balíček tvarohu – 250 gramov), predpísané množstvo v pomere znásobíme.

Návod na prípravu slivkových knedlí z tvarohového cesta

Zo surovín rukami vymiesime vláčne a tvárne cesto. Na pomúčenej pracovnej ploche z neho vyvaľkáme tučný valček, ktorý rukami roztlačíme. Na cesto poukladáme vykôstkované slivky. Nakrájame dieliky cesta medzi slivkami.

recept na slivkové knedle s tvarohomSlivku zabalíme, aby bolo cesto dobre spojené. Hotové  knedle z tvarohového cesta odkladáme na múkou posypanú plochu.

Do veľkého hrnca dáme variť vodu s lyžičkou soli. Slivkové knedle do nej vhodíme a varíme asi sedem minút. Uvarené vyplávajú na povrch.

Ak sme pripravili knedle z väčšej dávky surovín, varíme ich na dvakrát, surovým knedliam sa nič nestane.

Knedle vyberáme dierovanou naberačkou, ukladáme ich do misy a ľahko premastíme maslom, aby sa nezlepovali.

Slivkové knedle podávame

Na taniere ukladáme podľa svojho zvyku. Slivkové knedle z tvarohového cesta sú hotové. Dobrú chuť!

Vyskúšajte aj tieto výborné recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button