Recepty

Ako pripraviť tvarohové slivkové knedle?

tvarohové slivkové knedleTvarohové slivkové knedle zvyčajne pripravujeme sa slivkou vnútri. Aj keď ich výroba nie je ťažká, trochu kuchárskej šikovnosti vyžaduje. Ale aj úplní začiatočníci môžu svojich blízkych pozvať na tvarohové slivkové knedle vlastnej výroby. Prinášame návod, ako vtipne pripraviť tieto knedle s minimom rizika, že sa nepodaria.

Čo je na tvarohové slivkové knedle potrebné:

  • tvaroh
  • múka
  • vajce
  • slivky
  • pudingový prášok
  • cukor
  • škorica
  • zakysaný mliečny produkt
  • lyžica masla

Pre začiatočníkov

tvarohové slivkové knedle - ingrediencieKeď nemáme veľa času, skúseností, alebo máme málo miesta na varenie, môžeme pripraviť tvarohové slivkové knedle trochu inak.

Pripravíme „slepé“ knedle z tvarohového cesta, ktoré na tanieri polejeme chutnou slivkovou omáčkou.

Aké ingrediencie si na slivkové knedle pripraviť?

Na tvarohové knedle budeme potrebovať 250 gramov mäkkého tvarohu.

V niektorých receptoch gazdinky varujú pred tvarohom vo vaničke, ale skôr záleží na výrobcovi než na obale a je vyskúšané, že možno tvarohové cesto na knedličky urobiť v núdzi z akéhokoľvek tvarohu.

Ďalej si pripravíme jedno vajíčko a hrubú alebo polohrubú múku.

Postup prípravy tvarohovo slivkových knedlí krok po kroku

ako urobiť dobré cestoZ tvarohu, trochou soli, lyžičky cukru, jedného vajíčka a asi 100 gramov múky vypracujeme cesto. Najskôr pracujeme vareškou, potom rukou.

Cesto musí byť mäkké, ale nelepivé. Z cesta vytvarujeme malé gule, ktoré asi 8 minút varíme v osolenej vode. Potom jeden knedlík vyberieme, ostrým nožom rozkrojíme, zistíme, či je uvarený.

Buď ešte minútu varíme alebo knedle vytiahneme z vody. Vložíme do misy a pomastíme. Prečítajte si aj článok ako na sušenie sliviek.

Slivková omáčka

Z pol kilogramu vylúpaných sliviek varíme omáčku. Slivky nakrájame na prúžky, dáme do kastrólika s vodou – len aby boli slivky zaliate, pridáme pol lyžičky škorice, dve lyžice cukru, trochu citrónovej kôry a asi 5 minút varíme.

V deci vody rozmiešame vanilkový puding, prilejeme ku slivkovému rozvaru a necháme 3 minúty prechádzať var.

Pridáme lyžicu masla. Ochutnáme, prípadne dosladíme alebo (pre dospelých) pokvapkáme dobrým alkoholom.

Ako tvarohovo slivkové knedle podávame?

Tvarohové knedle rozpolíme, položíme na tanier, zalejeme slivkovou omáčkou a doplníme sladeným tvarohom, prisladenou kyslou smotanou alebo jogurtom.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button