Úvod / Recepty / Ako pripraviť opečený tvaroh s vajcami?

Ako pripraviť opečený tvaroh s vajcami?

opečený tvaroh s vajcamiDnes sa pozrieme na to, ako pripraviť vynikajúci opečený tvaroh s vajciami, na ktorom si pochutí snáď každý, vrátane vašej rodiny či blízkych. Máte radi na desiatu alebo k večeri vajcia upravené akýmkoľvek spôsobom a dochádza vám inšpirácia? Pripravte si vajcia ako volské oko s opečeným tvarohom. Netradičná kombinácia vám zachutí a zároveň zalichotí vašej snahe najesť sa ľahko a zdravo. Príprava pokrmu je jednoduchá a vhodná pre menej skúsených v kulinárskej oblasti. Poďme teda na to.

Čo je potrebné ak chcete pripraviť opečený tvaroh s vajcami:


  • ako pripraviť opečený tvaroh s vajcamitvrdý tvaroh
  • maslo
  • vajcia
  • rukola
  • petržlenová vňať
  • syr na strúhanie
  • soľ, korenie

Postup prípravy krok po kroku

Na panvici rozpáľte olej a rozbite jednotlivé vajcia. Ak máte nádobu na lievance, vajcia nahádžte radšej do nej, kde vám vzniknú rovnaké, nerozliate volské oká.

recept na opečený tvaroh s vajcamiPo chvíli teplotu vyprážania znížte, a to v čase, keď sa bielok začne smažiť a volské oká pozvoľna dopečte. Až okraje začnú zlatnúť, vypnite vyprážanie, vajce ešte postupne “dôjde”. Vajcia osoľte alebo podľa chuti okoreňte.

Tvrdý tvaroh rozkrojte tak, aby ste získali toľko plátkov, koľko chcete. Z jedného balenia to môžu byť maximálne štyri plátky. Opečte ich z oboch strán na panvici na rozpálenom masle a preložte ich na teplý tanier.

Na každý opečený tvarohový plátok položte jedno volské oko a môžete ich posypať nastrúhaným syrom. Ďalší variant môže byť pridaný ochutený mäkký tvaroh. Tanier môžete farebne doplniť rukolou, petržlenom alebo nakrájanou paradajkou. Opečený tvaroh s vajcami je hotový. Prajeme dobrú chuť.

Ak sa vám páčil tento recept, určite si prečítajte aj:


Ako pripraviť opečený tvaroh s vajcami?
4.9 (97.5%) 24 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

zemiakové cesto

Ako urobiť zemiakové šišky?

Zemiakové šišky s makom. Pre niekoho pochúťka s vôňou detstva, pre iného pokrm podávaný v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *