Recepty

Ako urobiť mrkvový krém so zázvorom?

recept na mrkvový krémV posledných rokoch je stále obľúbenejšie vymýšľanie nových receptov. Platí však staré známe porekadlo, že v jednoduchosti je krása a práve tie najjednoduchšie recepty patria k tým najlahodnejším. Jedným z nich je mrkvová polievka, konkrétne mrkvový krém so zázvorom. Ak neviete, čo uvariť a chcete urobiť niečo jednoduché a naozaj dobré, je mrkvový krém so zázvorom tá správna voľba.

Čo je potrebné mrkvový krém so zázvorom:

  • mrkva (4-5 väčších mrkiev)
  • 2 ks zemiakov
  • 2 cibule (skôr väčšie)
  • zázvor
  • maslo
  • soľ a korenie
  • pažítka
  • balsamico – vínny ocot

náročnosť receptu: mierny

čas potrebný na prípravu receptu: 10 až 30 minút

Postup prípravy mrkvového krému so zázvorom krok po kroku

zázvorOšúpte cibuľu, nakrájajte ju nadrobno a pomaly ju orestujte na rozpustenom masle. Naozaj pozvoľna a pomaly, pretože maslo sa veľmi ľahko pripaľuje.

Nevoľte teda silný plameň alebo vysoký stupeň na varnej doske. Cibuľa orestovaná na masle sa nám zdá jemnejšia a celkovo dáva krémovej mrkvovej polievke lepšiu chuť.

Príprava ostatných surovín na krém z mrkvy

Očistite zemiaky a mrkvu. Na strúhadle nastrúhajte mrkvu. Mrkvu strúhajte na väčšom strúhadle, nie je potrebné ju strúhať najemno (v závere sa mrkvová polievka mixuje, aby sme získali krémovú konzistenciu). Zemiaky nakrájajte na kocky.

K orestovanej cibuľke pridáme nastrúhanú mrkvu a zemiaky. Chvíľku zase restujte a zalejte vodou.

Nechajte variť cca 25 minút. Akonáhle zemiaky budú mäkké, tak je vhodný čas polievku z platničky odstaviť. Zoberte tyčový mixér a rozmixujte mrkvovú polievku. Získate tak mrkvový krém.

Ako ochutiť mrkvový krém so zázvorom

Na ochutenie použite zázvor, ktorý do mrkvového krému nastrúhate. Dávajte pozor na jeho množstvo. Zázvor je extrémne aromatický. Stačí naozaj malý kúsok. Radšej vždy nastrúhajte trochu zázvoru, skúste chuť polievky a strúhajte ďalej. Pri veľkom množstve zázvoru je mrkvová polievka trpká.

Ďalej na ochutenie používame iba soľ a korenie. Pri servírovaní dávame do polievky trochu balsamicového octu a čerstvých byliniek. Najčastejšie nadrobno nakrájanú pažítku. Prajeme vám dobrú chuť.

Tipy

balsamicový ocotNajradšej máme na ochutenie tejto polievky balsamico resp. balsamicový ocot. Je to taliansky vínny ocot, ktorý sa vyrába zo zahusťovaného muštu hrozna.

Dá sa kúpiť vo fľaši s rozprašovačom a je výborný na šaláty a do polievok.

Navyše umožňuje skvelé dávkovanie a nemôže sa stať, že sa omylom z mrkvového krému stane balsamicový krém.

Vysúšajte aj tieto výborné recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button