AkoaPreco.com / Voľný čas a hobby / Ako dekorovať staré poháre alebo plechovky?

Ako dekorovať staré poháre alebo plechovky?

staré poháreDnes si na našej stránke ukážeme, ako dekorovať staré poháre alebo plechovky. V domácnosti a dielni sa vždy hodia rôzne nádobky na odkladanie, klincov, skrutiek, matíc a iných drobností. Ponúkam niekoľko nápadov, ako ozdobiť nepotrebné obaly a vyrobiť si peknú a užitočnú dekoráciu. Činnosť je to zábavná, zdobiť sa dá čímkoľvek, mušličkami, kamienkami, povrázkami alebo dokonca rôznymi semienkami. Je to skvelá zábava pre deti, keď je vonku zlé počasie.


Čo je potrebné ak chceme dekorovať staré poháre alebo plechovky:

  • plechovky
  • poháre od jogurtov
  • rôzne šnúrky a povrázky
  • korálky
  • mušle
  • čokoľvek vás napadne
  • lepidlo
  • nožnice
  • tavná pištoľdekorácia pohárov
  • štetec

Príprava na dekorovanie starých pohárov

K dekorovanie sa hodia plechovky, ktoré sa otvárajú viečkom a nemajú ostré vnútorné okraje. Staré poháre vyberajte s pekným tvarom. Ozdobiť sa môžu aj fľaše od nápojov.

Vždy všetko starostlivo umyte a nechajte uschnúť. Odporúčam si vybrať čo najkvalitnejšie lepidlo aby nám dekorácie dobre držali na povrchu predmetu ktorý zdobíme.

Drobné ozdoby potom prilepte pomocou tavnej pištole.


Ozdobovať môžete tiež rôzne silnými šnúrami, povrázky alebo zvyškami vlny

V každej domácnosti sa niečo nájde. Plechovku alebo pohár lepidlom potrieme dokola a obtáčame šnúrou.

Šnúrku kladieme tesne vedľa seba a občas ju prstom pritlačíme k sebe, smerom ku kraju nádobky, aby sme odstránili medzery. Povrázky môžeme striedať a vytvárať rôzne vzory. Polepenú plechovku necháme uschnúť a dozdobíme.

Ozdobené nádoby môžeme využiť na čokoľvek čo nás napadne

Ozdobené plechovky môžu slúžiť ako nádobky na pestovanie byliniek. Na okennom parapete v kuchyni hanbu neurobia. Rovnako dobre poslúži ako stojan na ceruzky, pastelky, fixky.

Zo starých pohárov si môžete urobiť nádobky na čajové sviečky

využitie sterého poháruBudú sa hodiť pri posedení vonku na terase, balkóne alebo záhrade. Sviečka je schovaná vnútri, takže nehrozí, že ju zhasne vietor.

Ku pohári sa obtočením drôtu dá prirobiť záves a sviečka sa môže zavesiť na konáre stromov či kríkov. Keď sklo pekne natriete farbou alebo polepíte farebnými korálkami, budete mať pekné svetelné efekty (v prípade že nálepky a farby sú priesvitné).

Pohár môžete tiež obtočiť drôtom, slučkovým stehom.

Stará známa technika je dekupáž


Umytú plechovku alebo pohár natrite farbou a ozdobíte motívom zo servítky. Obrúsok sa musí rozobrať a používa sa len vrchná časť s obrázkom. Hotové plechovky sa po zaschnutí pretrú lakom.

Prečítajte si aj tieto články:


Mohlo by vás zaujímať

ako urobiť gaštanový veniec

Ako vyrobiť dekoračný gaštanový veniec?

Návod ako si vyrobiť dekoračný gaštanový veniec. Ak ste si nazbierali gaštany a už vás …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.