Ako urobiť sirup zo zázvoru a chrenu: Na čo pomáha?

sirup so zázvoru a chrenuV rámci zdravotného životného štýlu sa dá do jedálnička zaradiť tiež sirup zo zázvoru a chrenu. Ocenia ho najmä ženy, pri pravidelnej konzumácii totiž môže výrazne prispieť k zníženiu prítomnosti tukov v tele. Ako si urobiť sirup zo zázvoru a chrenu doma a načo takýto sirup pomáha?

V článku sa dozviete:

  • Prečo konzumovať sirup zo zázvoru a chrenu
  • Postup prípravy sirupu
  • Čo je potrebné
  • Ako dlho potrvá príprava
  • Aké budú náklady

Prečo konzumovať sirup zo zázvoru a chrenu?

pomalý metabolizmus a chudnutieHlavný dôvod už som načrtol. Zázvor v kombinácii s chrenom a ďalšími surovinami funguje ako prostriedok k zrýchleniu metabolizmu človeka. Rýchlejší metabolizmus potom znamená, že telo lepšie spaľuje tuky, ktoré sa vďaka tomu neukladajú v organizme, zároveň dochádza k spaľovaniu už prítomného tuku.

Nemyslite si ale, že schudnete obyčajnou konzumáciou tohto sirupu, nejde o zázračný „liek“. K tomu, aby dochádzalo k spaľovaniu nadbytočných tukov, je potrebné sa hýbať. Preto do svojho denného režimu zaraďte cvičenie. Sirup potom odporúčam použiť vždy krátko pred cvičením.


Postup prípravy sirupu

Zo zázvoru odkrojte približne 2 cm a rozmixujte ho v mixéri spoločne s asi 120g chrenu.

chren na sirupPotom do už rozmixovanej hladkej zmesi pridajte šťavu zo 4 stredne veľkých citrónov, ďalej po 3 lyžiciach medu a škorice. Všetko opäť dôkladne premiešajte tak, aby zmes mala hutnú konzistenciu. V prípade, že je príliš riedka, stačí pridať ešte trochu medu.

Vytvorený sirup neskonzumujeme celý hneď, vystačí vám na niekoľko týždňov. Denne totiž stačí len jedna lyžička, a to krátko pred tým, než sa pustíte do cvičenia, prípadne hneď ráno po prebudení, aby sa metabolizmus riadne naštartoval.

zázvor na výrobu sirúpuAk ide o dobu, počas ktorej je vhodné sirup používať, mal by sa po jednej, maximálne 2 lyžičkách denne konzumovať cca 3 týždne. Na rovnaký čas ho potom z jedálnička vyraďte.

Sirup skladujte ideálne v sklenenej nádobe, na suchom a chladnom mieste.

Čo je na výrobu sirupu potrebné?

Ako dlho potrvá príprava?

Príprava zázvorového sirupu s chrenom je veľmi jednoduchá, zaberie vám maximálne 5 – 10 minút času.

Aké budú náklady?

V obchodoch sa dnes dá zázvorový sirup s citrónom kúpiť už hotový, jedna fľaštička doma vyrobeného sirupu vás ale vyjde maximálne na polovicu ceny, ktorú by ste zaplatili v obchode, dokonca ešte skôr aj oveľa menej.

V domácich podmienkach vás príprava rovnakého množstva bude stáť zlomok tejto ceny. 1 kus čerstvého zázvoru kúpite približne za 1,85 €, vystačí pritom na prípravu niekoľkých sirupov podľa vyššie uvedeného receptu. 120 gramov chrenu vyjde v prepočte asi na 0,33 € (1kg 2,60 €). Zvyšné položky sú rádovo v jednotkách eur.


Mohlo by vás zaujímať

AKo sa zbaviť atopického ekzému

Dôsledne načúvajte svojmu telu, keď sa vám snaží niečo povedať

Možno ste ani netušili, že atopická dermatitída, alebo aj atopický ekzém postihuje až 30% celej …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.