Ako liečiť

Ako urobiť sirup zo zázvoru a chrenu: Na čo pomáha?

sirup so zázvoru a chrenuV rámci zdravotného životného štýlu sa dá do jedálnička zaradiť tiež sirup zo zázvoru a chrenu. Ocenia ho najmä ženy, pri pravidelnej konzumácii totiž môže výrazne prispieť k zníženiu prítomnosti tukov v tele. Ako si urobiť sirup zo zázvoru a chrenu doma a načo takýto sirup pomáha?

V článku sa dozviete:

  • Prečo konzumovať sirup zo zázvoru a chrenu
  • Postup prípravy sirupu
  • Čo je potrebné
  • Ako dlho potrvá príprava
  • Aké budú náklady

Prečo konzumovať sirup zo zázvoru a chrenu?

pomalý metabolizmus a chudnutieHlavný dôvod už som načrtol. Zázvor v kombinácii s chrenom a ďalšími surovinami funguje ako prostriedok k zrýchleniu metabolizmu človeka. Rýchlejší metabolizmus potom znamená, že telo lepšie spaľuje tuky, ktoré sa vďaka tomu neukladajú v organizme, zároveň dochádza k spaľovaniu už prítomného tuku.

Nemyslite si ale, že schudnete obyčajnou konzumáciou tohto sirupu, nejde o zázračný „liek“.

K tomu, aby dochádzalo k spaľovaniu nadbytočných tukov, je potrebné sa hýbať. Preto do svojho denného režimu zaraďte cvičenie. Sirup potom odporúčam použiť vždy krátko pred cvičením.

Postup prípravy sirupu zo zázvoru a chrenu

Zo zázvoru odkrojte približne 2 cm a rozmixujte ho v mixéri spoločne s asi 120g chrenu.

chren na sirupPotom do už rozmixovanej hladkej zmesi pridajte šťavu zo 4 stredne veľkých citrónov, ďalej po 3 lyžiciach medu a škorice. Všetko opäť dôkladne premiešajte tak, aby zmes mala hutnú konzistenciu. V prípade, že je príliš riedka, stačí pridať ešte trochu medu.

Vytvorený sirup neskonzumujeme celý hneď, vystačí vám na niekoľko týždňov.

Denne totiž stačí len jedna lyžička, a to krátko pred tým, než sa pustíte do cvičenia, prípadne hneď ráno po prebudení, aby sa metabolizmus riadne naštartoval.

zázvor na výrobu sirúpuAk ide o dobu, počas ktorej je vhodné sirup používať, mal by sa po jednej, maximálne 2 lyžičkách denne konzumovať cca 3 týždne.

Na rovnaký čas ho potom z jedálnička vyraďte.

Sirup skladujte ideálne v sklenenej nádobe, na suchom a chladnom mieste.

Čo je na výrobu sirupu potrebné?

Ako dlho potrvá príprava?

Príprava zázvorového sirupu s chrenom je veľmi jednoduchá, zaberie vám maximálne 5 – 10 minút času.

Aké budú náklady na zázvorový sirup?

V obchodoch sa dnes dá zázvorový sirup s citrónom kúpiť už hotový, jedna fľaštička doma vyrobeného sirupu vás ale vyjde maximálne na polovicu ceny, ktorú by ste zaplatili v obchode, dokonca ešte skôr aj oveľa menej.

V domácich podmienkach vás príprava rovnakého množstva bude stáť zlomok tejto ceny. 1 kus čerstvého zázvoru kúpite približne za 1,85 €, vystačí pritom na prípravu niekoľkých sirupov podľa vyššie uvedeného receptu. 120 gramov chrenu vyjde v prepočte asi na 0,33 € (1kg 2,60 €). Zvyšné položky sú rádovo v jednotkách eur.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button