Recepty

Ako urobiť domáce mini indiánky?

ako pripraviť domáce mini indiánkyPrinášame vám recept na domáce mini indiánky. Mini zákusky doma. Prečo domáce mini indiánky? Takáto sladká jednohubka by nikde nemala chýbať. Prečo kupovať veľké a drahé zákusky v cukrárni, keď si ich môže každý urobiť doma. A hlavne sú malé a ideálne pre deti, ktoré rady maškrtia. Mini zákusky budú krásne, aj keď do čokolády namočíme len špičky.

Čo potrebujeme na domáce mini indiánky:

  • 300 g cukru
  • 120 g bielkov (približne 3-4 ks)
  • citróny
  • marmeláda podľa chuti (jahoda, čučoriedka, malina, ríbezle ..) alebo červená alebo iná potravinová farba
  • čokoláda a stužený tuk na polevu
  • detské piškóty

Postup ako urobiť domáce mini indiánky krok po kroku

indiánkyPusťme sa do prípravy zákuskov. Nachystajte si hrniec s vodou a misu, ktorá naňho pekne zapadne tak, aby bola čo najviac ponorená vo vode.

Do misy si potom odmerajte vaječné bielky a cukor. Vodu v hrnci nechajte vrieť a za stáleho šľahania bielky s cukrom vyšľahajte do tuha.

Akonáhle bielky zhustnú, pokvapkajte ich citrónikmi a vyšľahajte.

Potom zľahka zašľahajte dobrou marmeládou a poprípade zafarbite farbivom. Ja som použila trošku fialovej potravinárskej farbičky, ale pre deti môže byť atraktívna napríklad zelená alebo žltá.

mini indiánkyNa podnos si nachystajte okrúhle detské piškóty a do zdobičky alebo vrecka si nachystajte hotový zafarbený krém.

Krém nastriekajte na piškóty a nechajte v chlade oschnúť povrch, aby sa nelepil pri dotyku prstom. Môže to trvať aj niekoľko hodín.

Mini indiánky dokončíme

Rozpustíme si čokoládu so stuženým tukom tak, aby bola dosť riedka. Ak máme indiánky dostatočne suché, namáčame ich až po piškótu do čokolády. Zákusky vyzerajú krásne, aj keď majú namočené len špičky.

Ďalšie odporúčané recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button