Ako urobiť bielkovú polevu na perníky?

bielková polevaOsvedčený recept na bielkovú polevu na zdobenie perníkov príde vhod, ak chceme dosiahnuť, aby perníky mali štýl a zaujali nielen svojou vôňou, ale aj kresbou. Aby bielková poleva dopadla tak ako má, prikladám svoj obľúbený a preverený recept. Zdobenie perníkov bielkovou polevou vyžaduje nápad a trochu zručnosti, ale výsledok stojí vždy zato.


Čo je na bielkovú polevu potrebné:

  • 1 vaječný bielok
  • 15-20 dkg práškového cukru
  • 1 čajová lyžička citrónovej šťavy

Postup prípravy krok po kroku

bielkovú polevuAby bielková poleva na zdobenie perníkov mala dokonale hladkú konzistenciu, práškový cukor preosejeme cez jemné sitko.

Čím viackrát to urobíme, tým to v závere bude lepšie. Odporúčam minimálne 2x. Pridáme vaječný bielok, lyžičku citrónovej šťavy a miešame ručne približne 15-25 minút.

Samozrejme môžeme použiť šľahač, práca sa skráti na 5-10 minút.


Ako urobiť bielkovú polevu tak aby mala správnu konzistenciu

Ak nám bielková poleva nezačne čoskoro meniť potrebnú konzistenciu, môžeme pridať ešte trošku cukru – nezabudnime ho však opäť preosiať cez sito.

poleva na perníkySprávnu hustotu polevy spoznáme nasledovne: vezmeme obyčajné špáradlo, naberieme ním trošku polevy a kvapneme na perník. Ak sa poleva nebude roztekať a bude držať svoj tvar, je hotová.

Spôsob nanesenia na perníky

Aby nám zdobenie perníkov išlo od ruky, pomôžeme si desiatovým vrecúškom. Polevou vrecúško naplníme a z rohu odstrihneme približne 0,5mm kúsok. Čím menší otvor, tým lepšie pre nás. Teraz sa môžeme smelo pustiť do dekorácie perníkov.

A takto môžeme začať zdobiť medovníčky, prípadne môžeme pridať aj cukrové ozdoby.

Tipy

Ak chceme zdobiť perníky farebne, rozdelíme si polevu do misiek a zmiešame ju s potravinovým farbivom podľa toho, ktorú farbu potrebujeme.

Ak je poleva príliš hustá, zriedite ju šťavou z citróna. Pridávajte po troškách.

Prečítajte si aj tieto články:


Mohlo by vás zaujímať

Recepty na rýchle drinky z vodky

4 drinky z vodky, ktorých príprava nezaberie viac ako 10 minút

Chystáte sa organizovať domácu párty a chcete sa blysnúť v dobrom svetle? Príprava týchto 4 …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.