Ako si vybraťZáhrada

Ako si vybrať záhradný domček?

Ako si vybrať záhradný domček?Záhradný domček sa stále vo väčšej miere stáva bežnou súčasťou našich záhrad. Môže slúžiť na najrôznejšie účely. Či už ako úložný priestor pre záhradnú techniku ​​a náradie alebo ako chatka vybavená jednoduchým nábytkom, kde je možné v lete prespávať alebo umožniť deťom, aby si zariadili záhradný domček podľa svojej fantázie.

Výber záhradného domčeka by sme mali prispôsobiť jednak veľkosti a štýlu záhrady, a jednak účelu, pre ktorý chceme záhradný domček na svojej záhrade využívať.

Kde kupovať záhradný domček?

Súčasná ponuka záhradných domčekov je dostatočne široká a záhradné domčeky sú väčšinou dizajnovo veľmi pekne riešené. Vybrať si môžete napríklad taký záhradný domček, ktorý sa bude štýlovo hodiť k vášmu domu.

Záhradný domčekZáhradné domčeky sú predávané ako malé drevostavby, ktorých usadenie na záhradu je otázkou jedného dňa.

Na vás je vybudovanie betónovej základovej dosky, alebo pevnej dlažby na vhodnom mieste, a ak si vyberiete dodávateľa, ktorý domček na mieste zmontuje, máte hotovo.

Nevypláca sa montovať záhradný domček svojpomocne, lebo to vedie väčšinou ku komplikáciám.

Na trhu je však možné zohnať aj domčeky, ktoré vám daná firma zhotoví na mieru podľa vašich dispozícií v závislosti na veľkosti vašej záhrady, alebo aj s ohľadom na vzhľad a charakter vášho domu.

Výber kvalitných súčastí

Záhradné domčeky sú väčšinou zhotovené z kvalitného smrekového dreva. Menšie záhradné domčeky majú panelovú konštrukciu a rám býva zložený z paluboviek, alebo majú zrubovú konštrukciu.

Skladovanie náradia

Väčšina domčekov má sedlovú strechu a strešná krytina býva pieskovaná lepenka, asfaltové šindle, alebo plech. Záleží na vašom vkuse, aby vzhľad záhradného domčeka ladil so záhradou aj domom.

Dôležitý je výber dverí, ktoré môžu byť jednokrídlové aj dvojkrídlové, ktoré budete potrebovať v prípade uskladňovania záhradnej kosačky či iného rozmerného náradia na záhradu.

Účel záhradného domčeku

Popri všetkých vlastností, aké by vami vybraný domček mal mať, je najdôležitejšia jeho samotná funkčnosť, praktickosť a prístupnosť.

Vždy sa všímajte vlastné pohodlie a účelnosť záhradného domčeka.

Prečítajte si aj tieto články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button