Domácnosť

Ako natrieť betónovú podlahu?

betónová podlahaBetónové podlahy majú pomerne dlhú životnosť. Napriek tomu potrebujú čas od času obnoviť. K tomu je dobré využiť špeciálne farby na betón. Podlahu z betónu iste máte vo svojej garáži, prípadne niekde v kôlni, dielni alebo pracovni. Povrch podlahy sa častým kontaktom môže ošúchať a nie je potom tak lesklý. Aj preto je vhodné pristúpiť k jeho opätovnému natretiu. Ako natrieť betónovú podlahu?

Postup ako natrieť betónovú podlahu?

Pred samotným natieraním je veľmi dôležité povrch podlahy dokonale vyčistiť tak, aby sa na ňom nevyskytovali žiadne nečistoty. Nesmie tu byť prach či iná špina.

Tieto nečistoty by spôsobili, že by pri natieraní vznikli nerovnosti, povrch by potom nebol tak hladký a čistý, ako očakávate.

Pre náter zvoľte špeciálnu farbu na betón. Pred použitím je potrebné ju poriadne zamiešať. Farba by sa však nemala riediť.

ako natrieť betónovú podlahuPre natieranie použite klasický valček, pre menšie podlahy alebo k rohom sa hodí aj štetec. Farbu je nutné aplikovať rovnomerne tak, aby podlaha bola po ukončení celistvá.

Náter je potreba opakovať minimálne dvakrát, pričom prvý náter nechajte dôkladne uschnúť, ideálne cez noc.

Čo je potrebné k náteru betónovej podlahy

  • prostriedky na čistenie podlahy
  • farba na betón
  • štetec
  • valček

Ako dlho natieranie potrvá?

Vzhľadom k tomu, že medzi prvým a druhým náterom musí byť niekoľkohodinová pauza, bude celkový čas úpravy betónovej podlahy trvať približne dva dni.

Prvý deň preveďte prvý náter, ďalší deň potom druhý.

Aké budú náklady na natieranie betónovej podlahy?

Cena farby na betón sa pohybuje od cca 8 €, a to v závislosti na objeme, respektíve na veľkosti podlahy, na ktorej ju možno použiť.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button